przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

BiblioLAB - zjazd dla bibliotekarzy z Zachodniopomorskiego

 

Zachodniopomorski BiblioLAB odbędzie się w Szczecinie, dnia 11 października 2018, w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli przy ul. Gen. J. Sowińskiego 68.

Jest to propozycja innowacyjnej, aktywnej formy spotkania bibliotekarzy, łącząca w sobie elementy networkingu, pracy warsztatowej i wymiany praktycznej, branżowej wiedzy. Cykl BiblioLABy 2018, organizowany przez sieć LABiB oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, odbędzie się w pięciu województwach: małopolskim, mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim i lubelskim. Projekt przeznaczony jest dla bibliotekarzy działających na terenie województwa zachodniopomorskiego. W Zjeździe lokalnym weźmie udział 67 bibliotekarzy.

Organizatorem edycji zachodniopomorskiej jest Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie, współorganizatorem - Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, a partnerem Sektor 3 Szczecin.

Spotkanie rozpocznie się wykładem wprowadzającym „Biblioteka bez szelestu kartek”, który wygłosi Krzysztof Marcinowski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie.
Następnie zabierze głos Sławomir Iwasiów (redaktor prowadzący Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego „Refleksje”), który wygłosi referat „Pomyśl, że książki mogą zniknąć. Biblioteka pedagogiczna wobec (r)ewolucji kultury czytania w Europie".

Następnie odbędą się dwie tury stolików eksperckich, przy których będą prezentowane ciekawe inicjatywy realizowane w bibliotekach. Na koniec zapraszamy na cztery sesje warsztatowe, podzielone na następujące tematy: pozyskiwanie funduszy i współpracy, czyli jak biblioteki mogą współpracować z organizacjami pozarządowymi i pozyskiwać fundusze na swoją działalność; o tym, jak odnaleźć tożsamość lokalnie; mobilne gry miejskie na smartfony; kreatywne rozwiązywanie problemów czyli jak nie dać się zjeść rutynie.

Organizatorzy:
LABiB
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Partnerami i współorganizatorami edycji zachodniopomorskiej są:
Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Sektor 3 Szczecin

Partnerzy ogólnopolscy:
FRSE
Good Books

Patronat honorowy objęło:
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Patronat medialny:
Lustro Biblioteki


 

Lista załączników:

Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie 
10.10.2018