przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Najbliższe spotkania w ProMedia

Z Ameryką w tle
23 listopada 2016 (środa), o godz. 18.00, odbędzie się spotkanie z Marią Towiańską-Michalską. Będzie to promocja jej najnowszej książki, zbioru opowiadań „Z Ameryką w tle”. Autorka urodzona w 1929 roku, dzieciństwo spędziła na Polesiu, przesiedlona po wojnie do Słupska, studiowała w Szczecinie, do którego powróciła po latach. W swej pierwszej książce wspomina świat swojego dzieciństwa i młodości, opowiadania „Z Ameryką w tle” dzieją się w powojennej scenerii, gdy autorka z kresów wschodnich trafiła na ziemie zachodnie, by ostatecznie osiedlić się w Szczecinie. Pojawiają się tu również podróże do Stanów Zjednoczonych, gdzie zamieszkała część jej rodziny.
Spotkanie poprowadzi Damian Romaniak.
Współorganizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo FORMA.

Co Sokrates na to? Swoi i obcy
Zapraszamy na czwarte i ostatnie już spotkanie z cyklu „Co Sokrates na to?”, które odbędzie się 24 listopada 2016 (czwartek), o godz. 18.00. Tytuł „Swoi i obcy” wystarczy za wszelkie komentarze – to jest temat zajmujący dziś każdego. Prelekcję i dyskusję poprowadzi dr Marta Trybowska.
Marta Trybowska, to wieloletni pracownik wyższych uczelni, doktor filozofii, skończyła licencjat z romanistyki i podyplomowe studia religioznawcze; jest malarką amatorką i miłośniczką sportów zimowych.
Partnerem wydarzenia jest Fundacja Ścieżkami Pomorza.
 

Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie 
23.11.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie