przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek


 

5 listopada to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a a zarazem Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Aby uczcić ten dzień, w piątek klasa 0a zorganizowała bajkowe spotkanie. Dzieci w bajkowych strojach wzięły udział w Balu postaci z bajek. Rozstrzygnięto konkurs na ulubioną postać z bajki – kukiełkę z drewnianej łyżki. Dzieci w domu wraz z rodzicami wykonały przepiękne lalki, bo niezależnie od wieku, każdy ma swoją ulubioną bajkową postać. Wszyscy uczestnicy tej rodzinnej zabawy otrzymali nagrody i dyplomy.

Sala zeróweczki zamieniła się tego dnia w bajkową krainę, do której dzieci przyniosły swoje ulubione książki. Baśnie mają ogromne znaczenie dla rozwoju emocjonalnego najmłodszych. Książki oddziałują na dziecko tekstem i ilustracją. Kształcą odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Aktywizują proces mowy i myślenia. Rodzice dzieci z 0a to wiedzą i włączyli się w naszą zabawę. Oni również czytali nam tego dnia ulubione bajki swoich pociech.

Po balu odbyły się zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci z 0a bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

Bajki są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa, a Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest wspaniałą okazją, by zanurzyć się w bajkowym świecie, który dzieci tak uwielbiają.
 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 18 
15.11.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie