przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Godzina dla Szczecina w CEO

W piątek, 26 października 2018 roku, uczniowie Centrum Edukacji Ogrodniczej wzięli udział w akcji „Godzina dla Twojej miejscowości”, realizowanej przez Stowarzyszenie POLITES w Szczecinie oraz współfinansowanej z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach zadania pod nazwą „Wiele Barw Wolontariatu”.

Przyszli technicy weterynarii wraz ze swoimi pupilami od samego rana zachęcali do adopcji zwierząt, a nie do ich zakupu, pod hasłem: „Nie kupuj, adoptuj!”. Wzorowo przygotowani do akcji drugo- i trzecioklasiści, zaopatrzeni w białe koszulki, ulotki, kolorowe balony, będący w towarzystwie swoich uroczych czworonogów, spacerowali ulicami Szczecina, angażując się w pomoc w znalezieniu stałych domów i kochających rodzin dla niechcianych psów oraz kotów. Uśmiechem na twarzy witały wolontariuszy zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. W rozmowie z przechodniami nasi uczniowie podkreślali, jak ważne jest, byśmy szanowali i traktowali zwierzęta jak naszych przyjaciół. Wśród przechodniów znajdował się również reporter Kuriera Szczecińskiego – Pan Marek Klasa, któremu udzielono wywiadu na temat akcji oraz jej przesłania, co zaowocowało ukazaniem się artykułu na portalu internetowym 24Kurier.pl. Dzięki temu nasza akcja „Nie kupuj – adoptuj” dotarła również niespodziewanie do dużo większej liczby mieszkańców naszego miasta!

W dzisiejszym świecie, w którym wartości materialne biorą górę nad uczuciami, a ludzka bezduszność, czasem nawet zwykła bezmyślność, powoduje, że schroniska, fundacje czy azyle dla zwierząt zapełniają się setkami niechcianych istnień. Tak jednak być nie musi! Jeśli na drodze bezdomnej istoty staną ludzie wrażliwi, gotowi do niesienia pomocy, ich los w jednej chwili może się zmienić!

Należy mieć nadzieję, że dzięki tej akcji mieszkańcy Szczecina choć na chwilę wzięli sobie do serca jej główne przesłania oraz nigdy nie zapomną o tym, że zwierzęta też czują, a także będą otwarci na niesienie im pomocy!


Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji oraz zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem! 


https://www.24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/nie-kupuj-adoptuj-pieska/

Autor:  Centrum Edukacji Ogrodniczej 
30.10.2018