przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Stulecie Niepodległości w Zespole Szkół Szpitalnych w Szczecinie

 


 

09 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Szpitalnych w Szczecinie, w szpitalu "ZDROJE" odbył się uroczysty poranek słowno-muzyczny z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w którym udział wzięli: Pani Iwona Rydzkowska, Dyrektor Wydziału Wspierania Edukacji, Analiz i Strategii Kuratorium Oświaty w Szczecinie, dr n.med. Paweł Gonerko, zastępca dyrektora szpitala Zdroje, a także pracownicy i pacjenci szpitala oraz nauczyciele Zespołu Szkół Szpitalnych. O godzinie 11.11 przyłączyliśmy się do akcji bicia "rekordu dla Niepodległej" wykonując wspólnie Hymn Polski. Do wspólnego uczczenia "DNIA DLA NIEPODLEGŁEJ" nauczyciele Zespołu Szkół Szpitalnych zapraszali także we wszystkich szczecińskich szpitalach, w których przebywają dzieci, organizując wydarzenie, jakim było wspólne odśpiewanie hymnu.
Zebranym wielu wzruszeń dostarczyli uczniowie-pacjenci, którzy zaprezentowali wspaniały program artystyczny przedstawiający polską drogę do odzyskania Niepodległości. Wydarzenie było jednym z działań podjętych przez dzieci i młodzież przebywające na oddziałach dziecięcych w szpitalach na terenie naszego miasta. Podczas spotkania wyeksponowane zostały także wiersze uczniów szczecińskich szkół, którzy brali udział w konkursie "Życzenia dla Polski wierszem pisane" , organizowanym przez Zespół Szkół Szpitalnych oraz kolorowa mapa Polski stworzona z prac plastycznych, które wykonywali nasi uczniowie.

Występ dzieci i młodzieży ze szpitala ZDROJE został doceniony przez zaproszonych gości, którzy skierowali w stronę uczniów i nauczycieli przygotowujących uroczystość wiele miłych słów, a także podkreślali wartość jaką dla nas współcześnie stanowi Niepodległość.
 

Autor:  Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie 
13.11.2018