przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli SKKT

W dniach 2 – 3 grudnia 2016 roku w Połczynie-Zdroju, odbyły się szkoleniowe warsztaty wyjazdowe dla nauczycieli-opiekunów Szkolnych Kół Krajoznawczo – Turystycznych. Dotyczyły one „Nowego spojrzenia na turystykę w szkołach i placówkach oświatowych Miasta Szczecin”. W warsztatach wzięło udział 22 nauczycieli-opiekunów SKKT ze szczecińskich szkół i placówek oświatowych.

2 grudnia /piątek/


Po przyjeździe do Połczyna-Zdroju i zakwaterowaniu w Schronisku Młodzieżowym „Tadeuszówka” udaliśmy się na spacer w stronę centrum. Tam usłyszeliśmy legendy związane z tym miejscem oraz inne cenne informacje. Ciekawostki te przedstawiła nam pani Małgorzata Duda, licencjonowany przewodnik po Szczecinie oraz województwie zachodniopomorskim.

Po kolacji odbyła się pierwsza część panelu dyskusyjnego na temat „Nowego spojrzenia na turystykę w szkołach i placówkach oświatowych Miasta Szczecin”. Później pan Tomasz Duda, również przewodnik turystyczny, opowiadał nam o szlakach tematycznych Pojezierza Drawskiego oraz jego walorach przyrodniczych. Następnie wróciliśmy do dyskusji i podsumowaliśmy jej wyniki. Dzień był intensywny – w sumie pokonaliśmy około 11 km!

3 grudnia /sobota/

Po śniadaniu spotkaliśmy się z panią Emilią Mazur leśnikiem z Nadleśnictwa Połczyn-Zdrój. Towarzyszył jej pies Berdo. Pani leśnik przeprowadziła z nami zajęcia w terenie. Wycieczka krajoznawcza po okolicach Połczyna-Zdroju była niezwykle urokliwa i ciekawa. Pani Emilia przekazała nam wiele interesujących informacji o faunie i florze pobliskich terenów. Na pamiątkę tej wędrówki przekazaliśmy pani leśnik książkę podpisaną przez nauczycieli oraz znaczek okolicznościowy z okazji jubileuszu 50-lecia Leśnych Sobót.
Najbardziej wytrwali postanowili przed odjazdem jeszcze raz odwiedzić Połczyn. Tego dnia, jak przystało na wytrwałych turystów, pokonaliśmy 15 km…


Zdjęcia:
Anna Pałaszewska, SP 18

Relacja:
Elżbieta Wielgoszewska, Magdalena Włodkowska

Autor:  Pałac Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie 
14.12.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie