przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Nowa klasa mundurowa w VII LO w Szczecinie!!!

 

„Atrakcyjne i jedyne w Szczecinie profile klas, arcyciekawe zajęcia specjalistyczne i niezwykle życzliwa atmosfera... „- tak uczniowie klas mundurowych na tegorocznej uroczystości podsumowującej kończący się rok szkolny określili klimat tej kameralnej, ukrytej wśród platanów Pogodna szkoły. Faktem jest, że z roku na rok rośnie zainteresowanie tą placówką zarówno młodzieży ze Szczecina jak i z województwa zachodniopomorskiego, a wynika ono z unikatowych profili klas. W tegorocznej uroczystości wziął udział z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Szczecinie mł. insp. Andrzej Biernat, który wręczył wyróżniającym się uczniom klas mundurowych dyplomy i nagrody książkowe.

W nadchodzącym roku szkolnym na tegorocznych absolwentów gimnazjów czeka kolejna nowość – jedyna w Szczecinie klasa o profilu policyjnym. Stało się to możliwe dzięki podpisanej 20 czerwca 2017 r umowie o współpracy pomiędzy VII Liceum Ogólnokształcącym oraz Komendą Miejską Policji w Szczecinie. Dyrektor szkoły – mgr Bogdan Dziewulski oraz mł. insp. Piotr Makuch – Komendant Miejski Policji zagwarantowali w ten sposób realizację programu stworzonego przez Komendę Główną Policji dla wszystkich klas w Polsce w szkołach ponadgimnazjalnych o profilu policyjnym. Patronat szczecińskiej policji nad klasą m.in. zapewni profesjonalną kadrę realizującą zajęcia z młodzieżą o charakterze specjalistycznym.

Poprzez podpisanie Patronatu nad klasą policyjną swoje wsparcie zaoferowała także już w kwietniu Wyższa Szkoła Humanistyczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej. Stosowną umowę podpisał dyrektor szkoły i Rektor WSH TWP w Szczecinie dr Waldemar Urbanik.

Wszyscy jesteśmy przekonani, że szkoła dzięki innowacyjnym profilom klas i niepospolitej ofercie edukacyjnej coraz bardziej wyróżnia się na mapie atrakcyjnych placówek oświatowych miasta Szczecina. Do klasy policyjnej jest dużo więcej chętnych aniżeli miejsc. Po analizie złożonych podań na dzień 27 czerwca, kandydatów, którzy wybrali klasę policyjną jest aż 42 na 28 miejsc. Tych, którzy wybrali tę klasę na miejscu drugim, trzecim i kolejnym jest ponad stu. 3 lipca, okaże się ile punktów musiał uzyskać absolwent gimnazjum aby dostał się do nowej klasy mundurowej.
 

Autor:  VII Liceum Ogólnokształcące 
30.06.2017
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie