przejdź do głównej treści strony

Dzień Niepodległości w PP Nr 67 „Stokrotka”

Z okazji Dnia Niepodległości w Przedszkolu Publicznym Nr 67 „Stokrotka” przeprowadzono następujące działania edukacyjne:

 • 6 listopada 2019r. dzieci z Krainy Neptuna uczestniczyły w imprezie pt. „Powitanie Jesieni z Mistrzami Sportu” na hali Arena przy ul. Szafera. Przedszkolaki ze szczecińskich przedszkoli miały okazję spotkać się, porozmawiać i aktywnie spędzić czas ze sportowcami różnych dyscyplin m.in.
  Markiem Kolbowiczem – wioślarz, czterokrotny mistrz świata;
  Jolantą Majka – wioślarka, mistrzyni świata;
  Patrykiem Dobkiem – lekkoatleta, specjalizujący się w biegach na 400 metrów, brązowy medalista mistrzostw świata;
  Mateuszem Rębeckim – zawodnik MMA wagi lekkiej i inni.
  Na zakończenie imprezy dzieci otrzymały pamiątkowe medale, które zostały wręczone im przez sportowców.
 • Kolejną atrakcją tego samego dnia po południu w naszej placówce był festyn rodzinny pt. „Piknik w Przedszkolu Stokrotka nad Odrą”. Z tej okazji dzieci z poszczególnych grup zaprezentowały krótki program artystyczny związany z Dniem Niepodległości. Na wszystkich czekały też liczne atrakcje w postaci konkursów, zabaw muzycznych, fotobudka, loteria fantowa, bufet smakosza. W holu naszego przedszkola stanęła galeria prac dzieci i ich rodziców, którzy wzięli udział w ogłoszonym wcześniej konkursie:
  - „Szczecin moje miasto” - 5 latki
  - „Przedszkole drugi dom” - 3, 4 latki.
  Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem, a prace były bardzo różnorodne i ciekawe, co zostało nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami.
 • 8 listopada 2019r. o godz. 11:11 cała społeczność przedszkola wzięła udział w uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości:

- Odśpiewano hymn Polski
-Pani dyr. Jolanta Włodarek wygłosiła krótkie przemówienie
-Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki o tematyce patriotycznej.
Oczywiście tego dnia obowiązywał strój biało – czerwony i kotyliony.

 • 12 listopada 2019r. wyjście do Muzeum Narodowego w Szczecinie w ramach obchodów „Mamy Niepodległą! Muzeum Na Stuleci
   
 • 14 listopada 2019r. dzieci z Krainy Neptuna wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Piosenki Patriotycznej pt. „Mały Polak – Wielkie Serce”, który odbył się w PP Nr 5 „Magnolia”. Zaprezentowaliśmy piosenkę pt. „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. W podziękowaniu za udział w konkursie dzieci otrzymały nagrodę i dyplom uznania.
   
 • Przedszkolaki z poszczególnych grup w ciągu całego tygodnia intensywnie przygotowywały się do obchodów Święta Niepodległości:
  - wykonały prace plastyczne;
  - rozmawiały z nauczycielami o wydarzeniach historycznych;
  - uczyły się wierszy, piosenek o tematyce patriotycznej;
  - kodowały na różne sposoby symbole narodowe itp.

W przedszkolu „Stokrotka” od najmłodszej grupy uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.
To już 101 lat Wolnej Niepodległej Polski.
Pamiętajmy o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny, aby kolejne pokolenia naszych dzieci mogły cieszyć się wolnością wywalczoną przez naszych przodków.    

Autor:  Przedszkole Publiczne nr 67 
26.11.2019
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją