przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Przyłącz się do akcji #BeataTeam!

 

Przyłącz się do akcji #BeataTeam!

Beata Dąbrowska - dyrektor Przedszkola Publicznego nr 31 w Szczecinie "Żaczek" choruje na raka. Ta ciepła, pogodna i oddana najmłodszym mieszkańcom Szczecina osoba potrzebuje naszej pomocy. Ruszyła zbiórka pieniędzy pod hasłem #BeataTeam.

- Od półtora roku zmagam się z chorobą nowotworową, która została wykryta bardzo przypadkowo. Jadąc do pracy miałam stłuczkę samochodową i podczas obserwacji w szpitalu wykryto dwa guzy w lewej nerce. Moje życie w jednej chwili zmieniło się w jeden wielki koszmar. Diagnoza - tłuszczakomięsak tkanek miękkich, rak bardzo złośliwy i agresywny - opowiada pani Beata Dąbrowska. - Jestem po dwóch ciężkich operacjach, w tym druga zakończona usunięciem nerki. Wszystko wskazywało, że będzie dobrze. Każdy sugerował, że nie ma przypadków, że wypadek uratował mi życie. I ciągle w to wierzyłam. Jednak szczęście nie trwało długo, po dwóch miesiącach, po badaniach kontrolnych okazało się, że pojawiły się wznowy nowotworu. Choroba, z którą walczę jest bardzo rzadka i bardzo szybko się rozwija. Obecnie jestem po trzynastu wlewach, trzech różnych chemii. Terapia ta nie przyniosła niestety żadnych efektów. Guzy rosną jak oszalałe i są niestety na ten moment nieoperacyjne. Jestem wyczerpana fizyczne i psychicznie, ale próbuję dalej walczyć, bo mam dla kogo żyć. Pomimo słabych rokowań staram się szukać pomocy wszędzie gdzie się da i w miarę możliwości normalnie żyć. Nie poddaję się.

Po konsultacji z lekarzem prowadzącym okazało się, że możliwości leczenia pani Beaty Dąbrowskiej w kraju zostały wyczerpane. Ratunkiem dla kobiety jest operacja za granicą bądź leczenie protonowe. Koszt operacji wynosi 85.000 złotych, a leczenia protonowego około 170 000 złotych. Ze względu na brak możliwości zgromadzenia takich osoby, które znają panią Beatę Dąbrowską postanowiły wspomóc kobietę i zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną przekazane na jej leczenie.

Zbiórka funduszy prowadzona jest przez Fundację Anioły Sportu oraz Stowarzyszenie Blue Knights Poland VI.
Osoby, któe chciałyby wziąć udział w zbiórce funduszy na leczenie dyrektor Beaty Dąbrowskiej mogą wpłacać pieniądze na następujące konta:


• Stowarzyszenie BLUE KNIGHTS POLAND VI
Nr konta: 92 1140 2017 0000 4602 1307 5659
z dopiskiem: TeamBeata – pomoc dla Beaty

• Fundacja ANIOŁY SPORTU
Nr konta: 27 1600 1462 1019 2121 6000 0003
z dopiskiem "Pomoc - Beata Dąbrowska" lub „Beata Dąbrowska”.
 

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 
04.08.2017
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie