przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Zwycięzcy I Memoriału im. Maksymiliana Dunsta

Zawodnicy Kormorana okazali się najlepsi w zakończonym w niedzielę 29 maja I Memoriale im. Maksymiliana Dunsta w Szczecinie. Mimo, iż po pierwszych dwóch piątkowych spotkaniach w grupie zespół z Sierakowa miał na koncie dwie porażki i zajmował po I dniu ostatnie miejsce w tabeli grupy A, to od soboty odniósł komplet zwycięstw i zwyciężył w całym turnieju. Srebro dla Zastalu Zielona Góra a brąz dla jednego z gospodarzy turnieju – Wilków Morskich SP 35 Szczecin.

Czwarte miejsce po przegraniu „małego finału” przypadło ekipie GKK Hanza Gdańsk.

Najbardziej zaciętym spotkaniem ostatniego dnia okazało się spotkanie o 5 miejsce, w którym spotkały się ekipy Prinemanie SDIUSOR No 7 Grodno i drugiego gospodarza turnieju Wilków Morskich SP 16 Szczecin. Po pełnym dramaturgii spotkaniu, w którym nie brakowało zwrotów akcji oraz pomyłek sędziowskich minimalnie lepsi okazali się zawodnicy z Grodna, zwyciężając w samej końcówce spotkania 35:32.
W meczu o 7 miesjce Sudety Jelenia Góra, które poprzez „układ trójkowy” nie zakwalifikowały się do pierwszej czwórki pokonały ekipę City Basket Berlin wspomaganą na skutek problemów kadrowych dziewczętami z Wilków Morskich, którym serdecznie dziękujemy za pomoc przy sprawnym przebiegu turnieju.

Kolejność końcowa I Memoriału im. Maksymiliana Dunsta:
1. Kormoran Sieraków
2. Zastal Zielona Góra
3. Wilki Morskie SP 35 Szczecin
4. GKK Hanza Gdańsk
5. Prinemanie SDIUSOR No 7 Grodno
6. Wilki Morskie SP 16 Szczecin
7. Sudety Jelenia Góra
8. City Basket Berlin

W zakończonym w niedzielę 29 maja I Memoriale im. Maksymiliana Dunsta oprócz nagród zespołowych przyznane zostały również nagrody indywidualne występującym zawodnikom. Organizatorzy nagrodzili zawodników w następujących kategoriach: Najlepszy Zawodnik Turnieju ( MVP ), Najlepszy Strzelec, Najlepszy obrońca turnieju, Pierwsza piątka turnieju ( All Stars ) oraz indywidualne wyróżnienia w turnieju,
Najlepszym zawodnikiem turnieju MVP – organizatorzy wybrali zawodnika zwycięskiej drużyny Kormorana Sieraków – Mikołaja Wacławika.

Najlepszym strzelcem turnieju został Nikodem Kaniecki z zespołu Wilki Morskie SP 35 Szczecin, który w 5 spotkaniach zdobył 95 punktów ( średnio 19,0 zdobywanych punktów na jedno spotkanie )
Najlepszym obrońcą turnieju został decyzją wszystkich trenerów uznany został Kamil Paluszak z Kormorana Sieraków.

Najlepsza piątka turnieju ( All Stars )
Jan Gureńczyk – Zastal Zielona Góra
Oliwier Znamierowski – Wilki Morskie SP 35 Szczecin
Jan Śmiglak – Kormoran Sieraków
Mikołaj Wrzeszcz – GKK Hanza Gdańsk
Boris Bondarevich – Prinemanie SDIUSOR No 7 Grodno

Wyróżnienia indywidualne w zespołach

Dawid Garbarski – Sudety Jelenia Góra
Michał Najder – GKK Hanza Gdańsk
Aleksander Dębicz – Wilki Morskie SP 35 Szczecin
Adam Kurowski – Wilki Morskie SP 16 Szczecin
Ilian Węgrowski – Zastal Zielona Góra
Igor Girus – Kormoran Sieraków
Mannuel Jacob – City Basket Berlin
Vadzim Paiko - Prinemanie SDIUSOR No 7 Grodno

Wszystkim zespołom uczestniczącym oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników a wszystkim osobom pomagającym za sprawne przeprowadzenie zawodów.
 

Autor:  Klub Koszykówki "Wilki Morskie" 
02.06.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie