przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Szczecińskie Spotkania Komiksowe #3

 

8 października 2016 (sobota) zapraszamy na kolejne Szczecińskie Spotkania Komiksowe. Tym razem gościmy czterech prelegentów: Przemka Głowę, który opowie o komiksie sentymentalnym, Joachima Tumanowicza, który opowie o najbardziej dziwnych mocach superbohaterów ze światów Marvella i DC (uwaga! prezentacja nie dla dzieci!), Krzysztofa Lichtblaua, który zaprezentuje komiksy internetowe, a także Artura "Wisemana" Niewczasa, który doda do naszego spotkania element mangowy. Spotkaniu będzie towarzyszyła wystawa obrazów Arnolda Wolińskiego, który na początku spotkania powie parę słów o swoich inspiracjach.

Spotkanie jak zawsze uatrakcyjni wizyta Ligi Superbohaterów.

Po prezentacjach w ProMedia przeniesiemy się do Českiego Filmu na giełdę komiksów oraz wieczór z filmowymi adaptacjami komiksów.

Godzinowy rozkład jazdy:
13.00 ProMedia (al. Wojska Polskiego 2) – prezentacje
16.00 Česki Film (al. Jana Pawła II 3-4) – giełda komiksów18.00 Česki Film – projekcja ekranizacji komiksowych

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Nasi goście:
Arnold Woliński - politolog, instruktor kulturalno-oświatowy, grafik. Jego główną inspiracją są prace Andy’ego Warhola, ale znajdziemy też w nich wiele z poetyki pop-artu, secesji i - komiksu. Jego prace można zobaczyć też na jego blogu.

Przemysław Głowa – przewodnik miejski, „plecakowy bukinista”, prowadzi poświęcony książkom (i komiksom oczywiście) blog.

Joachim Tumanowicz – vloger, prowadzi poświęcony komiksom kanał na Youtube „Szafa z komiksami”.

Krzysztof Lichtblau - krytyk literacki, doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. W obszarze jego zainteresowań ważne miejsce zajmuje komiks, publikował na ten temat m. in. w „Zeszytach komiksowych”. Część jego tekstów dostępna jest na tej stronie.

Artur "Wiseman" Niewczas - Na co dzień - Artur. Na konwentach i zlotach fanów - Wiseman (po naszemu: Mędrzec). Od kołyski wielbiciel i wyznawca kultury Dalekiego Wschodu, od kołyski. Fan wszystkiego, co pochodzi z Japonii. Do tego zapalony czytelnik oraz filmożerca, w obu przypadkach z dużym apetytem. Czciciel twórczości Quentina Tarantino, Iron Maiden i Grahama Mastertona.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Zachodniopomorski Portal Kulturalny.
 

Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie 
04.10.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie