Aktualności Publikacje RSS Newsletter Rządowa Reforma Systemu Oświaty 6 - latki Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Rekrutacja do szczecińskich burs i internatów

12 czerwca br. rozpocznie się rekrutacja do szczecińskich burs i internatów na rok szkolny 2017/2018. Po raz pierwszy nabór będzie prowadzony elektronicznie.

Rekrutacja do burs i internatów dotyczyć będzie placówek, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Szczecin. Uczestniczyć w niej będzie łącznie 9 placówek (w tym 2 bursy). W tym roku nabór po raz pierwszy zostanie przeprowadzony za pomocą strony internetowej.

12 czerwca br. na stronie https://nabor.pcss.pl/szczecin/  uruchomiona zostanie zakładka pn. „BURSA/INTERNAT”, za pośrednictwem której kandydaci będą mogli wypełnić wniosek rekrutacyjny. Dodatkowo, właśnie w tym miejscu będzie można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu oraz kryteriów naboru do burs i internatów.

Przypominamy również, że trwa rekrutacja do liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia na rok szkolny 2017/2018 (w tym do klas I dwujęzycznych, sportowych i mistrzostwa sportowego w szkołach ponadgimnazjalnych).

Wnioski o przyjęcie do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych dwujęzycznych, sportowych, mistrzostwa sportowego można składać do 23 maja br. do godz. 15.00.

Więcej czasu na złożenie odpowiednich dokumentów mają osoby zainteresowane uczęszczaniem do szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych ogólnodostępnych. Wnioski o przyjęcie tego typu placówek można składać do 21 czerwca br. do godz. 15.00.

Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych/ ponadpodstawowych, w tym z harmonogramem oraz kryteriami branymi pod uwagę podczas tegorocznych naborów, można zapoznać się na stronie internetowej:

https://pe.szczecin.pl/chapter_201199.asp?soid=D1A5006F4FF24EADA3BCD66C0F0A5906
 

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 
19.05.2017