przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Poznajemy kulturę i tradycje innych krajów - Halloween

Pod takim hasłem 31 października 2023 roku Samorząd Uczniowski zorganizował obchody Halloween. Dzień ten nie stał się wyłącznie okazją do dobrej zabawy. Przy okazji obchodów Halloween ( najhuczniej obchodzonym w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii, Australii i Wielkiej Brytanii) postanowiono przybliżyć społeczności szkolnej tradycje i kulturę Celtów, którzy według niektórych przekazów są ściśle związani z tym świętem.

Uczniowie klasy 5 technik hotelarstwa, Mateusz Łencio i Olgierd Posiewka, przygotowali pełną wiedzy jak i humoru prezentację dotyczącą Celtów.

Szkolne korytarze wypełniły się czarownicami oraz upiornymi postaciami, lecz nie zabrakło również innych ciekawych przebrań.

Jak widać na załączonych zdjęciach nasi uczniowie, i nie tylko, postanowili dołączyć się do obchodów Halloween.

W ramach obchodów tego dnia uczniowie Zespołu Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie zmagali się również w klasowych rywalizacjach w konkursie na najbardziej oryginalną dynię, jak również mogli skosztować tradycyjnych irlandzkich wypieków, biorąc tym samym udział w akcji charytatywnej na rzecz hospicjum dla dzieci i dorosłych.

Na koniec świętowania w ramach odrobiny aktywności ruchowej wszystkie chętne osoby mogły wziąć udział we wspólnym odtańczeniu "belgijki".

Autor:  Zespół Szkół Nr 6 
03.11.2023