przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Ósmoklasista na piątkę w Szkole Mistrzów Sportu


Ósmoklasista na piątkę w Szkole Mistrzów Sportu- rozdanie nagród


Centrum Mistrzostwa Sportowego przy ul. Mazurskiej 40 w Szczecinie przez dziesięć lat organizowało międzyszkolny konkurs czytania ze zrozumieniem Szóstoklasista na piątkę przeznaczony dla uczniów szczecińskich szkół podstawowych. Od pierwszej edycji cieszył się on dużą popularnością wśród uczniów i uznaniem nauczycieli. Z roku na rok przybywało placówek chętnych do udziału w naukowej rywalizacji. Po wprowadzeniu reformy edukacji organizatorki konkursu zdecydowały, że formuła zmagań pozostanie niezmieniona, ale o laur najlepszego w Szczecinie ucznia pod względem polonistyczno- matematycznym będą walczyli ósmoklasiści.

W czwartek 14 marca bieżącego roku w CMS przy ul. Mazurskiej 40 odbył się finał I edycji konkursu Ósmoklasista na piątkę. Wzięło w nim udział 20 uczniów z 9 szkół, najlepsi ósmoklasiści ze Szczecina. Laureaci konkursu odwiedzili Szkołę Mistrzów Sportu także 29 maja. Podczas uroczystego spotkania odebrali z rąk dyrektor placówki, pani Izabeli Kaczór- Olech, dyplomy i cenne nagrody, następni szczęśliwi i dumni zapozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Dziękujemy uczniom i ich opiekunom za udział w konkursie i jeszcze raz gratulujemy laureatom! Zachęcamy do udziału w przyszłorocznej rywalizacji. Organizatorzy międzyszkolnego konkursu Ósmoklasista na piątkę.

Autor:  Centrum Mistrzostwa Sportowego 
30.05.2019