przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Językowy początek jesieni w SP 74

 

Początek jesieni był bardzo „językowy” w Szkole podstawowej nr 74 w Szczecinie. W drugiej połowie października uczniowie mieli niezwykła okazję na uczestniczenie w lekcjach języka angielskiego prowadzonych przez studentkę z Egiptu. Yustina, będąca w szkole dzięki współpracy placówki z organizacją AIESEC i zaproszeniu nauczycielki języka angielskiego pani Alicji Suszczyńskiej, w języku angielskim opowiadała o Kairze, egipskiej kuchni, egipskim kebabie, piramidach i innych ciekawostkach.

W kolejnym tygodniu w placówce odbyły się Dni Języków Obcych. W trakcie tych dni miały miejsce następujące konkursy: „Językowy Kalejdoskop”, w którym uczniowie prezentowali tańce, dialogi i kulturę wylosowanego kraju (Indie, Grecja, Czechy, Chiny i Hiszpania), konkurs piosenki niemieckiej, drużynowa konkurencja z pytaniami realioznawczo – leksykalnymi, wystawa plakatów na temat wylosowanych krajów oraz konkurs „Poliglota” dla rodziców. Na poziomie każdego poziomu wyłoniono zwycięską klasę, dla której nagrodą zgodnie z decyzją pani dyrektor Małgorzaty Łabuń było wyjście do kina.

Opisane imprezy przyczyniają się do poznania kultury krajów niekiedy bardzo odległych, poszerzają kompetencje uczniów w zakresie języka niemieckiego i angielskiego oraz przede wszystkim znakomicie integrują zespół klasowy.

 

Nauczyciel języka angielskiego i biologii Anna Rzemieniecka
  

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 74 
13.11.2017
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie