przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Owocowy tydzień


„Jesienne zmagania zaczynamy od zdrowego odżywiania i aktywnego czasu spędzania”. Takim hasłem rozpoczęliśmy tegoroczny tydzień warzywno-owocowy.

Rozpoczęliśmy od prezentacji fotografii, które ukazały zarówno aktywnych uczniów jak i nauczycieli. Następnie wszyscy uczniowie mieli za zadanie smacznie, zdrowo i kolorowo ozdobić drzwi sal lekcyjnych oraz wejście do szkoły. Szkolne korytarze zamieniły się w prawdziwy kiermasz: „Dary jesieni w codziennej diecie”. Dzieci każdego dnia prowadziły sprzedaż zdrowej żywności, królowały jesienne smaki.

Tymczasem szkolne parapety stały się miejscem ekspozycji konkursowych prac plastycznych (modeli owoców lub warzyw oczywiście) wykonanych przez uczniów, czasami przy większej lub mniejszej pomocy utalentowanych rodziców lub dziadków.

Na podsumowanie tego niezwykle smacznego, kolorowego, pachnącego tygodnia dzieci przebrały się za warzywa i owoce. Popijając pyszne i zdrowe soki owocowe, wzięły udział w balu „Owoce i warzywa do tańca porywa”.

Samorząd Uczniowski podsumował wszystkie zmagania uczniów. Wszyscy dobrze się bawili i jak zawsze większość była bardzo zaangażowana.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że dzieci zebrały w ciągu tygodnia warzywnego i owocowego kwotę około 1000 zł, która zostanie przeznaczona na potrzeby naszych dzieci. Samorząd Uczniowski podejmie decyzję, na co je przeznaczyć.

Wielkie podziękowania ślemy Rodzicom, którzy wspierali nasze pomysły i przyczynili się do sukcesu wydarzenia. Bez was Kochani nie udałoby się!

Dziękujemy bardzo Uczniowie i Nauczyciele SP47
 

Autor:  Szkoła Podstawowa Nr 47 
16.11.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie