przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Zestawy zadań powtórkowych dla ósmoklasistów

Drogie Ósmoklasistki, Drodzy Ósmoklasiści,

od 16 do 25 marca, w dni powszednie, znajdziecie – na naszej stronie oraz na stronach internetowych wszystkich okręgowych komisji egzaminacyjnych –zestawy zadań, które możecie wykorzystać jako elementpowtórki przed egzaminem ósmoklasisty.

W każdym zestawie przygotowaliśmy dla Was zadaniaz:

  • języka polskiego, zorganizowane według lektur obowiązkowych z klasy VII i VIII
  • matematyki, zorganizowane według kolejnych wymagań szczegółowych podstawy programowej z matematyki dla klasy VII i VIII
  • języka angielskiego, zorganizowane według kluczowych umiejętności.

Zadania będziemy publikować codziennie ok. godz. 9:00, natomiast rozwiązania do nich –ok. godz. 15:00.

Przez pierwsze dwa dniw każdym zestawie–oprócz samych zadań –znajdziecie kilka wskazówek na temat tego, jak je rozwiązywać oraz wyjaśnieniadotyczące odpowiedzi poprawnych i niepoprawnych w zadaniach zamkniętych, a takżeprzykładowe rozwiązania zadań otwartych.

Każdego dnia rozwiążcie tyle zadań,ile macie ochotę. To nie jest ani klasówka, ani egzamin. Za rozwiązanie tych zadań nie będziecie otrzymywać punktów. Potraktujcie tę pracęjako jedenzmożliwych sposobów powtórkiprzed egzaminem. Rozwiązując zadania,możecie korzystać i z samej lektury, ize swoich notateklubksiążek, i z zasobów internetu. Pamiętajcie, żeby zawsze starać się zweryfikować, czy treść danej strony internetowej pochodzi ze źródła godnego zaufania.Możecie sprawdzićm.in.kto jest autorem tekstu; czy strona jest np. wdomenie .gov albo .edu; czy strona jest aktualizowana; czy jest tworzona np.przez nauczyciela albo pracownika uniwersytetu (takie informacje często znajdziecie w zakładce „Onas”albo„Kim jesteśmy”).

Nie przejmujcie się, jeżeli nie potraficie udzielić bezbłędnej odpowiedzi w każdym zadaniu. Czas powtórek przed egzaminem dopiero się rozpoczyna. Ważne, aby go dobrze wykorzystać. Te dni czasowego zawieszenia zajęć, które są przed nami, to bardzo dobraokazja, aby powtórzyć to, co już było; poćwiczyć to, co jeszcze sprawia Wamtrochę kłopotów; przypomnieć sobie lektury; posłuchać i poczytać coś w języku obcym. Jeżeli macie taką możliwość –poproście rodzica albo nauczyciela, aby przeczytał Wasze odpowiedzi wzadaniach otwartych. Posłuchajcie, jakie uwagi Wam przekaże.

I koniecznie codziennie trochę poruszajcie się –poćwiczcie w domu. Nie spędźcie całego dnia przed ekranem laptopa, komputera lub telefonu. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla zachowania odporności. Pamiętajcieo tym, aby dbać i o umysł, i o ciało!

https://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/

Z pozdrowieniami,

Marcin Smolikdyrektor CKE

Autor:  Centralna Komisja Egzaminacyjna 
18.03.2020
Zostaw 1% w Szczecinie - tu znajdziesz listę organizacji!