przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Uroczyste obchody 11 listopada w SP 47

10 listopada 2016r. z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klas 0 - 3 obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 3b. Wysłuchane wiersze, a także pieśni patriotyczne wkomponowane w przedstawienie, przybliżyły dzieciom historię naszego kraju i walkę o jego niepodległość.

Następnie odbyło się przedstawienie dla klas IV-VI pt. „Barwy mojej ojczyzny” przygotowane przez uczniów koła historycznego. Współczesna opowieść o szacunku wobec przodków, którzy walczyli za ojczyznę, przeplatana była wierszami o tematyce patriotycznej. Całość akademii uświetnił występ szkolnego chóru.

Ten wyjątkowy dzień dopełniła wieczornica, która miała miejsce o godzinie 17. Wszyscy przybyli na tę uroczystość mieli okazję obejrzeć wspaniałe przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 3b pod opieką pani Joanny Zamkowskiej i wysłuchać pieśni patriotycznych wykonanych przez chór szkolny prowadzony przez panią Beatę Makarewicz. Doskonałym zwieńczeniem okazał się pokaz filmu ukazującego drogę Polski do odzyskania niepodległości – już tradycyjnie przygotowany przez naszego nauczyciela historii – pana Macieja Zamkowskiego.

Był to dzień pełen patriotycznych przeżyć. Wzbudził emocje u wielu widzów, w niejednym oku pojawiła się łza wzruszenia.
 

Autor:  Szkoła Podstawowa Nr 47 
15.11.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie