przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Lekcja z Mistrzem w CKS

Dnia 27 października 2016 roku w auli szkolnej Centrum Kształcenia Sportowego przy ul. Rydla 49 w Szczecinie odbyła się „Lekcja z Mistrzem”. W tradycji szkoły takie spotkania związane są z przedstawianiem sylwetek wybitnych sportowców, którzy dzięki swojej pasji, wytrwałości i zaangażowaniu osiągnęli wielkie, sportowe sukcesy. Do tej pory gościliśmy tak wybitnych sportowców, jak np.: lekkoatleta Marcin Lewandowski, zawodnik MMA Michał Materla, wioślarz i mistrz olimpijski Konrad Wasielewski, piłkarze Pogoni Szczecin czy zawodnicy ekstraklasy w piłce ręcznej. Tym razem organizatorzy przygotowali uczniom CKS niespodziankę, ponieważ bohaterką spotkania była uczennica naszej szkoły Małgorzata Cichocka – mistrzyni świata w karate, której towarzyszył trener Paweł Bombolewski z klubu Bushikan Szczecin.

Małgosia jest uczennicą licealnej klasy 1X i niezwykle utytułowaną zawodniczką. Zdobyła tytuł w kumie indywidualnym kadetek w czasie mistrzostw w Dublinie w Irlandii w czerwcu 2016 roku. Jej znakomity start zaowocował także dwoma tytułami wicemistrzowskimi w kata drużynowym. Nasza mistrzyni trenuje od 6 lat. Jest w kadrze narodowej karate. W 2015 roku zdobyła III m. w kata indywidualnym oraz II m. w kata drużynowym w czasie mistrzostw świata na Słowenii. Małgosia 11 października br. brała udział w mistrzostwach Europy w Montichiari we Włoszech. Wróciła z mistrzostw z trzema złotymi medalami! Dwa złote krążki zdobyła w konkurencjach: kumite drużynowe i kumite rotation kadetek 15-17 lat, a jeden złoty medal w kumite indywidualnym kadetek 15-17 lat.

Spotkanie prowadzone przez panią Elżbietę Rudzką rozpoczęło się od wystąpienia trenera Pawła Bombolewskiego, który przybliżył uczniom tajniki i historię karate. Małgosia przygotowała prezentację zdjęć i filmików dokumentujących jej drogę do sukcesów. Opowiadała też o blaskach i cieniach tego sportu oraz o swojej pasji. Niezwykle widowiskową częścią spotkania były pokazy karate przygotowane przez Małgosię i trenera Bombolewskiego. Po nich bohaterka spotkania rzuciła wyzwanie licealistom. Podjął je odważnie Oskar Kłodziński z klasy 3W, który stanął do walki na macie z mistrzynią olimpijską. Spotkanie zakończyło się owacjami na stojąco.

Zapraszamy do galerii!
 

Autor:  Centrum Kształcenia Sportowego 
04.11.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie