przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Festyn świąteczny "Pomóż św. Mikołajowi"

 


 

 FESTYN ŚWIĄTECZNY W RAMACH AKCJI CHARYTATYWNEJ
 POD HASŁEM „POMÓŻ ŚW. MIKOŁAJOWI”


14 grudnia 2018 r. w SP 55 „Błękitna” już po raz szesnasty zorganizowaliśmy festyn świąteczny w ramach akcji charytatywnej pod hasłem „Pomóż św. Mikołajowi”. W ten sposób uczniowie z klas 0-III pomagają najbardziej potrzebującym dzieciom, które uczęszczają do naszej szkoły. Drugim celem była refundacja zakupu pompy insulinowej oraz sensorów dla Emilki, naszej uczennicy z klasy trzeciej.

Włączając się do akcji charytatywnej „Pomóż św. Mikołajowi” uczniowie z pomocą rodziców zebrali 5225 zł.

Chociaż przygotowania do imprezy były długie i wymagały wiele wysiłku ze strony wychowawców, rodziców i dzieci, to trud opłacał się. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Pieniądze uzbieraliśmy sprzedając wykonane przez dzieci kartki i ozdoby świąteczne, zabawki, książki, puzzle, gry. Jak zwykle dużym powodzeniem cieszyła się loteria, w której każdy los wygrywał. Można było kupić balonik z noworoczną wróżbą i losem specjalnym lub pomalować twarz świątecznymi wzorkami. Dzieci z radością bawiły się i formowały baloniki w różne postacie zwierzątek. Rodzice licytowali bombkę i piernik z dedykacją dyrektora szkoły, worek-niespodziankę, stroik świąteczny, kubek i koszulkę Aleksandra Doby, koszulkę oraz piłkę z podpisami piłkarzy „Pogoni”.

Rozstrzygnięto też konkurs plastyczno-techniczny pt. „Najpiękniejszy stroik świąteczny”. Zwycięzcy konkursu otrzymali nietypową nagrodę – możliwość zarządzania szkołą przez pół godziny w gabinecie pana dyrektora. Wręczono również dyplomy i nagrody dla laureatów konkursu „Mikołaj lub elf”. Dużą popularnością cieszył się również pyszny bigos oraz kawa i ciepła herbatka.

Zabawę umiliły występy w świątecznym klimacie laureatów Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej. Gościem na scenie była również studentka z Wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie. Wystąpiły też najmłodsze dzieci z zespołu tanecznego „MamaMija” pod kierunkiem Pani Anny Ruczyńskiej oraz cheerleaderki.

Na koniec imprezy były losowane nagrody dla uczestników festynu. Szczęśliwcy mogli wylosować między innymi bilety, które sponsorowało kino „Helis” Imprezę uświetnili nasi goście. Odwiedził nas ksiądz proboszcz parafii pod wezwaniem M.B. Jasnogórskiej Andrzej Buczma, który co roku wspiera naszą akcję. Imprezę poprowadzili „Elfuś i Kropka”. Dziękujemy za pomoc uczniom klasy 3H pod opieką Pani Renaty Żmudy oraz uczniom z klasy 6C pod opieką Pani dyrektor Małgorzaty Bortnik. Dziękujemy też sponsorom festynu, którymi byli między innymi: C.H. Auchan, Firma Golden Rose, Bank Pekao SA, hurtownia zabawek M&W, Rada Rodziców SP 55 oraz zaprzyjaźnieni ze szkołą rodzice.
 

Organizatorzy:
Małgorzata Kurtyka
Alicja Koczan
Danuta Mike

Autor:  ZSO nr 3 
19.12.2018