przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Niemiecki na sportowo

W połowie grudnia odwiedzili nas uczniowie z klasy 6 B z naszej partnerskiej szkoły w Eberswalde. Towarzyszyły im dwie nauczycielki, Pani Widomski i Pani Rahn. Przyjechali
z wizytą do naszych uczniów, także z klasy 6 B. Klasy miały okazję poznać się w ubiegłym roku szkolnym podczas tygodniowego polsko-niemieckiego spotkania w Poczdamie. Uczniowie realizowali wówczas wspólnie projekt pt. „Razem osiągniemy więcej”.

Tym razem była to jednakże pierwsza wizyta uczniów tej klasy w naszej szkole. Podczas spotkania została zaprezentowana szkoła w formie prezentacji multimedialnej, którą przygotowała i omówiła, naturalnie w języku niemieckim, uczennica Oliwia Duk. Następnie uczniowie w grupach polsko-niemieckich zwiedzali budynki szkoły oraz sale lekcyjne
i obiekty sportowe, które wywarły duże wrażenie, zwłaszcza znajdujący się na terenie szkoły basen.

Polscy uczniowie przygotowali wraz z rodzicami przepyszny posiłek powitalny, który był dla niemieckich gości miłym zaskoczeniem. Niemcy mieli też okazję skosztowania polskiej kuchni jedząc obiad w naszej szkolnej stołówce.

Punktem kulminacyjnym były jednakże mecze piłki nożnej oraz popularna gra w dwa ognie.

W rozgrywkach wzięły udział drużyny dziewcząt i chłopców. Najpierw odbyły się mecze w drużynach Polska – Niemcy, a następnie w drużynach mieszanych. Grze towarzyszyły niezwykłe emocje. Nie obyło się jednak bez drobnych kontuzji.

Uczniowie odwiedzili także Muzeum Techniki i Komunikacji. Eksponaty, zwłaszcza te, do których można było wejść lub na nie usiąść , najbardziej przypadły zwiedzającym do gustu.

Polscy uczniowie otrzymali prezenty od swoich niemieckich kolegów i koleżanek, mi.in. książki z zimowymi opowiadaniami oraz słodkie upominki. My zaś podarowaliśmy naszym gościom ozdoby choinkowe, własnoręcznie przygotowane przez uczennicę Amelię Gaweł.

Wizyta była bardzo udana. Dziękujemy jeszcze raz za miłe chwile i już czekamy na naszą rewizytę wiosną.
 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 56 
04.01.2017
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie