przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

„Dobry Start”: Czas na papierowe wnioski

Od 1 sierpnia będzie można składać również papierowe wnioski o przyznanie świadczenia w ramach programu Dobry Start. Cały czas przyjmowane są wnioski elektroniczne. Do tej pory złożono ich niemal 17 tysięcy.

Wnioski w formie papierowej będzie można złożyć w dwóch punktach na terenie miasta:

  •     w siedzibie Szczecińskiego Centrum Świadczeń przy ul. Kadłubka 12
  •     w filii SCŚ na Prawobrzeżu przy ul. Rydla 39-40 (budynek filii Urzędu Miasta).

Wypełnione wnioski należy pozostawić w specjalnych urnach, które są umieszczone przy wejściu do obydwu budynków. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na poprawne wypełnienie wniosku, wpisanie numeru rachunku do wypłaty świadczenia oraz podpisanie się w odpowiednim miejscu. Pracownik nie będzie miał możliwości weryfikacji dokumentów w trakcie ich składania.

W dalszym ciągu za pośrednictwem systemów bankowości elektronicznej oraz przez rządowy portal Emp@tia można przesyłać wnioski elektroniczne. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną stale zachęcamy do wyboru tej formy aplikowania o świadczenie – to najwygodniejszy i najbezpieczniejszy sposób.

Świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia 20. roku życia, lub 24. roku życia w przypadku dzieci niepełnosprawnych. Pieniądze zostają przyznane na każde dziecko niezależnie od dochodu rodziny.

Rodzice chcący skorzystać ze świadczenia muszą przesłać swoje dokumenty najpóźniej do dnia 30 listopada. Wszystkie osoby, które złożą wnioski w lipcu i sierpniu mają zagwarantowaną wypłatę świadczenia najpóźniej do 30 września.

W 2019 roku w Szczecinie ze świadczenia skorzystało ponad 29 tysięcy rodzin, w sumie wypłacono ok. 11,6 mln zł.  

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 
30.07.2020