Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Konkurs Narodowego Banku Polskiego

Szanowni Państwo,
Narodowy Bank Polski uruchomił XV edycję „Konkursu na pracę pisemną”, który od wielu lat cieszy się wśród uczniów i nauczycieli ogromną popularnością. Kolejny już raz odbywa się on pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Konkurs, który ma na celu przekonać młodzież, że wiedza o finansach i ekonomii nie jest nudna i skomplikowana, odbywa się w dwóch kategoriach:

  • Gimnazja: „Czy tylko skarbonka? Jak oszczędzać pieniądze, których nie widać”;
  • Szkoły ponadgimnazjalne: „Mądre i odpowiedzialne zadłużanie się – jak unikać pułapek kredytowych?”


Dla autorów zwycięskich prac oraz ich nauczycieli przewidziano bardzo atrakcyjne nagrody pieniężne!

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie publicznych i niepublicznych gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych (z wyłączeniem szkół dla dorosłych) uczęszczających do szkoły w roku szkolnym 2016/2017.
Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w przekazaniu informacji na temat konkursu do szkół i nauczycieli w Państwa mieście. Do wiadomości dołączam wspomnianą informację na temat konkursu oraz plakat promocyjny. Będę także wdzięczny za opublikowanie stosownego komunikatu na stornie internetowej Urzędu.

Szczegóły dotyczące Konkursu www.nbp.pl/PracaPisemna2016
 

Autor:  Narodowy Bank Polski 
29.09.2016