przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Solve for Tomorrow - lokalnie rozwijać i wspierać młodzież

20 września 2021 r. rozpoczęła się rekrutacja do pilotażowej edycji nowego ogólnopolskiego programu edukacyjnego Solve for Tomorrow. Organizatorem programu jest firma Samsung, która do udziału zaprasza:

  • zespoły składające się z uczniów i uczennic ze szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielka? lub nauczycielem
  • oraz zespoły studenckie (I i II rok).

Udział w programie jest bezpłatny. Formularz rekrutacyjny znajduje się pod adresem https://solvefortomorrow.pl.

Solve for Tomorrow został stworzony w celu zwiększenia zainteresowania i biegłości w nauczaniu przedmiotów ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM) oraz zachęcenia młodych ludzi do wykorzystania STEM w znajdowaniu kreatywnych rozwiązań w celu zapobiegania problemom i zagrożeniom, z jakimi borykają się ich lokalne społeczności.

Program – od ponad dekady realizowany na świecie – teraz dotarł również do Polski, gdzie cały harmonogram zakłada 7-miesięczny proces szkoleniowo-mentoringowy, w ramach którego zostanie wyłoniona grupa finalistów – autorów najlepszych projektów zaprezentowanych i nagrodzonych w ostatniej fazie konkursu.

Polska odsłona programu przywiązuje szczególną wagę do innowacyjnej edukacji, zdobywania przez młodzież kompetencji przyszłości, takich jak kreatywność, komunikacja, współpraca czy krytyczne myślenie. Działania w programie są zgodne z duchem metody STEAM (science, technology, engineering, art, maths), a proces szkoleniowy dla zgłoszonych zespołów, który poprowadzą doświadczeni trenerzy w modelu Design Thinking.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej Justyna Orłowska oraz NASK objęły program patronatem. Partnerami są: UNEP/GRID-Warszawa, Centrum Nauki Kopernik, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog. Do współpracy przy projekcie zaproszono także inicjatywę Zwolnieni z Teorii. Program Solve for Tommorow wyróżnia: zasięg ogólnopolski, otwarta formuła dla wszystkich chętnych zespołów uczniowskich i studenckich oraz bezpłatny udział. 

Lista załączników:

21.09.2021
Szczeciński Budżet Obywatelski 2021