przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Tramwaj Zwany Zaczytaniem - Relacja

 

 

W ostatnie czwartkowe popołudnie na ulice Szczecina wyjechał wyjątkowy tramwaj. Wyjątkowy nie tylko ze względu na swój sędziwy wiek – był to zabytkowy tramwaj typu N – ale i na wyjątkowy charakter przejazdu. Każdy kurs, a było ich 6, uświetnili swoją obecnością szczecińscy pisarze oraz aktorzy i animatorzy czytający fragmenty ich utworów. Oprócz tego na pasażerów czekała uczta kulturalna – każdy mógł otrzymać darmową książkę oraz pieczęć uprawniającą do darmowych odwiedzin w Muzeum techniki i Komunikacji oraz w Trafostacji Sztuki.
 

Każdy z przejazdów zgromadził nadkomplet pasażerów. Jeździli zarówno dorośli, jak i najmłodsi mieszkańcy. Wydarzeniu towarzyszyło stoisko na pl. Grunwaldzkim, na którym można było spotkać szczecińskich twórców, kupić ich książki i zdobyć autograf. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury prowadzili zajęcia plastyczne dla dzieci. Każdy mógł też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w bibliotecznej fotobudce. Stoisku towarzyszył zabytkowy żuk strażacki udostępniony na tę okoliczność przez Muzeum Techniki i Komunikacji.

To wyjątkowe wydarzenie kulturalne zgromadziło tłumy szczecinian. Pokazuje jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu imprezy. Akcję koordynowała Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Muzeum Techniki i Komunikacji, Trafostacją Sztuki i klubo księgarnią FiKA oraz Tramwajami Szczecińskimi. Nad całością czuwał Wydział Kultury Urzędu Miejskiego w Szczecinie. Zadanie było integralną częścią projektu „Kultura Zaprasza”.
 

 

Marta Kostecka
Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie


 

Autor:  Wydział Informatyki 
29.06.2018