przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Europejski tydzień umiejętności zawodowych w ZS nr 6

W dniach 23–27 października 2023 r. obchodzony jest Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych. W jego ramach w Polsce odbyły się Dni Pracodawców, organizowane przez wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy. Z tej okazji zaplanowano mnóstwo wydarzeń skierowanych zarówno do pracodawców, jak i osób poszukujących pracy, w tym także młodych, którzy dopiero zaczynają swoją drogę zawodową.

Zespół Szkół Nr 6 im. M. Reja chcąc przyłączyć się do działań mających na celu ułatwienie osobom, które nie wiedzą, jaką ścieżką kariery podążać oraz osobom, które mają ich wspierać w tych trudnych wyborach zorganizował w dniu 25 października warsztaty dla szkolnych doradców zawodowych ze szkół podstawowych.

W warsztatach doradcy mieli możliwość praktycznie zapoznać się ze specyfiką pracy baristy.

Dodatkowo odbyły się prelekcje i warsztaty z serowarstwa poprowadzone przez prof. Krzysztofa Młynka z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Bardzo dziękujemy pedagogom i doradcom ze Szkół Podstawowych Szczecina, które wzięły udział w warsztatach oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie za promowanie szkolnych inicjatyw w ramach Europejskiego Roku Umiejętności.

Autor:  Zespół Szkół Nr 6 
03.11.2023