Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Spotkanie polsko-niemieckie uczniów z SP56

Spotkanie polsko-niemieckie uczniów klasy 5b ze Szkoły Podstawowej Nr 56 z uczniami klasy 5b ze szkoły partnerskiej Karl-Sellheim-Schule z Eberswalde odbyło się w dniach od 9 do 13 maja w Poczdamie, dzięki wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
Założeniem spotkania była realizacja programu modelowego „Razem osiągniemy więcej”, podczas którego zostały przeprowadzone m. in. warsztaty językowe mające na celu doskonalenie znajomości żywego języka niemieckiego dla naszych uczniów. Są to uczniowie klasy z innowacją z języka niemieckiego, w której jest realizowany rozszerzony program nauczania tego języka. Podczas spotkania zostały także szeroko omówione polskie i niemieckie prawa dziecka w szkole i poza nią. Uczniowie mieli także okazję wziąć udział w zajęciach sportowych, zwiedzić stolicę kraju związkowego Brandenburgii a przede wszystkim poznać osobiście uczniów szkoły partnerskiej, których wcześniej znali tylko z korespondencji listownej. Uczestnicy spotkania mieli także niezwykłą szansę wykazać się samodzielnością w opracowaniu i przygotowaniu posiłków dla całej grupy. Wszystkie przeżycia związane ze spotkaniem w Poczdamie na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów i zmotywują ich do dalszej nauki języka naszych sąsiadów.
 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 56 
31.05.2016


  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •