przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

11. Europejska Noc Muzeów 2016

Europejska Noc Muzeów jest wielkim świętem i jednocześnie wyzwaniem. Nie tylko dla muzealników, bo w tym przedsięwzięciu bierze udział blisko 50 partnerów – dziś możemy już powiedzieć Przyjaciół. Każdego roku odnotowujemy frekwencyjne rekordy – w 2015 r. tylko gmachy Muzeum Narodowego w Szczecinie odwiedziło ponad 20 000 osób, a wszystkie pozostałe przestrzenie ponad 50 000 osób. Jestem pewien, że znakomita większość tych z Państwa, którzy odwiedzają nas nocą, wrócą do Muzeum za dnia.

Tegoroczna noc muzeów odbywa się pod nieformalnym hasłem „Noc nowości”. Po raz pierwszy zaprosimy Państwa do obejrzenia nowej wystawy w Centrum Dialogu Przełomy, po raz pierwszy zaprezentujemy zmodernizowane Muzeum Tradycji Regionalnych. Zobaczą także Państwo nowe wystawy stałe: „Gabinet pomorski. W zwierciadle monet, banknotów i pieczęci” oraz długo oczekiwaną ekspozycję „Dzieci magii...” z kolekcji Nidzgorskich. Europejska Noc Muzeów to także okazja do zapoznania się z naszą ofertą wystaw czasowych: szczególnie polecam chwaloną w Polsce wystawę sztuki socrealistycznej „Daleko od Moskwy. Gérard Singer i sztuka zaangażowana”. W Muzeum Sztuki Współczesnej, na dzień przed zakończeniem wystawy, można zobaczyć dzieła wielkich francuskich mistrzów – Renoira, Moneta czy Delacroix. Rekomenduję również wizytę w nowo zaaranżowanym Magazynie Muzeum Morskiego oraz pierwszy publiczny pokaz części słynnego „skarbu” z Mołtowa.

W imieniu swoim oraz pracowników Muzeum Narodowego w Szczecinie życzę Państwu niezapomnianych wrażeń, refleksji i przeżyć estetycznych, a może nawet przygód, nie tylko ze sztuką.

Lech Karwowski
Dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie
 

Szczegółowy program 11. Europejskiej Nocy Muzeów znajduje się na stronie Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Autor:  Muzeum Narodowe w Szczecinie  
17.05.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie