przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Koncert charytatywny - relacja 

17 listopada 2016 r. w Gimnazjum nr 9 w Szczecinie odbył się koncert charytatywny pt. "Pomagamy Kasi". Impreza była wspólną inicjatywą naszej szkoły, Stowarzyszenia Progressum oraz grupy Motocyklistów o Wielkich Sercach. Wydarzenie poświęcone było pani Katarzynie Miszczuk – absolwentce naszej szkoły a jednocześnie mamie Nikoli, która ukończyła GM 9 w minionym roku szkolnym.

Pani Kasia ma 34 lata; od dwóch lat walczy ze złośliwym guzem mózgu. Dwie operacje, radioterapia i chemioterapia, które dotąd przeszła, niestety okazały się nieskuteczne. Jedyną szansą na przeżycie jest poddanie się leczeniu metodą "Nanotherm" w jednej z klinik w Berlinie. Terapia ta kosztuje 40 tysięcy euro i znacznie przekracza możliwości finansowe rodziny Miszczuków.

Od czego jednak ma się przyjaciół? Grono pedagogiczne, uczniowie i rodzice gimnazjum przy Dunikowskiego w krótkim czasie zebrali wszystkie siły, by wspólnie przygotować wspaniałą imprezę. Ta odbyła się w sali gimnastycznej szkoły, gdzie charytatywnie zagrały aż trzy zespoły: 'UpStream', 'Hotel Zero' i 'Big Joe Cover Band'. Koncert prowadził dj i konferansjer - Maciej Łagodziński. Udało mu się zlicytować wiele cennych przedmiotów ofiarowanych przez społeczność "dziewiątki" - m.in. - dwudniowy pobyt w pensjonacie nad Bałtykiem, piłki z autografem Marcina Prusa, złoty pierścionek z brylantem, cenne obrazy jednego ze szczecińskich artystów czy unikatową solniczkę wykonaną z rogu jelenia. Licznie zgromadzeni goście koncertu okazali się niezwykle hojni. Nie tylko chętnie kupowali produkty z licytacji, ale także - oddzielnie sprzedawane tego popołudnia - stroiki i dekoracje bożonarodzeniowe, ręcznie robioną biżuterię i piękne, ozdobne serduszka. Uczestnicy imprezy byli szczodrzy także podczas opłacania wejścia na koncert. Niejeden z nich zapłacił za tę przyjemność znacznie więcej niż ustalona kwota 5 zł. Pieniądze udało się zebrać także dzięki temu, że goście gimnazjum nie odmówili sobie spróbowania pysznych ciast i soków przygotowanych specjalnie na tę okoliczność przez uczniów i rodziców.

Aż trudno uwierzyć, że wszystko to (oraz szkolny Dzień Jabłka i Marchewki zorganizowany tu w minionym miesiącu) pozwoliły uzbierać na leczenie pani Kasi... 9035,72 zł! Pieniądze zostały wysłane fundacji „Alivia”. Podczas gdy ta stała się jeszcze zasobniejsza przy ratowaniu jednej ze swoich podopiecznych, równie dużo zyskała cała brać Gimnazjum nr 9. Kolejny raz udowodniliśmy sobie i innym, że „człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”. Pani Kasiu, z niecierpliwością, ale i ogromną wiarą, czekamy na Pani powrót do zdrowia!
 

Autor:  Gimnazjum nr 9 
23.11.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie