przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Targi edukacyjne w ZSK!

Zdanie egzaminu gimnazjalnego, uzyskanie dyplomu ukończenia szkoły gimnazjalnej, pożegnanie starych szkolnych ławek, podjęcie decyzji o kolejnym etapie kształcenia – z takimi sprawami boryka się każdy gimnazjalista w ostatniej klasie. W trosce o młode osoby, które stoją przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia Zespół Szkół Kreatywnych 27 kwietnia 2016 roku zorganizował Dzień Technika, czyli targi szkól technicznych. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „Gdzie praktyka łączy się z wiedzą!” . Chętnych nie zabrakło!

Na targach swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało aż dziewięć szkół technicznych ze Szczecina. W ramach wydarzenia zwiedzający mogli porozmawiać z prelegentami techników oraz wziąć udział w dedykowanych warsztatach, które powstał zarówno z myślą o uczniach, jak i nauczycielach, rodzicach. Największą frekwencją cieszyły się jednak warsztaty dla młodzieży: „Jak Cię widzą, tak Cię… zapamiętują” przeprowadzony przez Beatę Dobińską, trenera biznesu i wykładowcę ZPSB, o tym „Jak zostać twórcą gier komputerowych” opowiedział Maciej Prósiński, „Jak uczyć się, żeby zapamiętać?” wytłumaczyła Barbara Głowacz z ZSK, „Od Pashy do Izaka, czyli czym jest e-sport i jak można na tym zarobić?” poprowadzony przez Filipa Mozola, studenta informatyki ZPSB.

Wszystko poszło zgodnie z planem – Dzień Technika okazał się być świetną okazją dla gimnazjalistów do rozważenia dalszej ścieżki kształcenia. Uczniowie z dużą śmiałością podchodzili do stoisk i rozmawiali z przedstawicielami techników o możliwościach kształcenia. Dzięki zwiedzającym gościom ten dzień okazał się być naprawdę wyjątkowym! Mamy nadzieję, że podjęta współpraca szkół zaowocuje jeszcze raz w przyszłości!

Sami zobaczcie jak było!

Więcej zdjęć znajdziesz na stronie Technikum Kreatywnego!
http://szkolykreatywne.pl/o-szkole/aktualnosci/targi-edukacyjne-z-zsk/
 

Autor:  Zespół Szkół Kreatywnych 
29.04.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie