przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Godzina dla Szczecina i Twojej miejscowości

Godzina dla Szczecina i Twojej miejscowości to akcja społeczna, w której każdy może zrobić coś dobrego, pożytecznego, przydatnego dla miasta, miasteczka czy wioski i dla mieszkańców.

Celem akcji jest realizacja własnych pomysłów na społeczne inicjatywy potrzebne w Szczecinie oraz w województwie zachodniopomorskim. Aby wziąć w niej udział, wystarczy wpaść na pomysł fajnej inicjatywy, a następnie ją zrealizować i co ważne – wolontarystycznie. Zachęcamy by przeznaczyć umowną Godzinę na działanie, które będzie społecznie pożyteczne, będzie odpowiedzią na potrzeby i problemy danej dzielnicy, ulicy czy miejscowości. Co wywoła czyjś uśmiech, a także przyda się mieszkańcom, również tym czworonożnym, czy nawet latającym. 

KTO może wziąć udział?
osoby indywidualne, grupy znajomych, rodziny, Szkolne Kluby Wolontariusza czy klasy, czyli każdy.

Kiedy?
Między 29 a 31 października, od piątku do niedzieli.

Jak?

  • wymyśl fajną inicjatywę społeczną
  • zrealizuj ją wolontarystycznie, samodzielnie lub razem z innymi osobami
  • zrób zdjęcia z akcji w tym jedno z Kurierem Szczecińskim (wydanie weekendowe 29-31.10), wyślij zdjęcia (max 5) i krótką relację (5-10 zdań): biuro@polites.org.pl do środy 3 listopada 2021r. do godz.12:00

Głosowanie na facebooku na najciekawszą inicjatywę potrwa do 8.11.2021 do godz. 12:00. Nagrodę publiczności otrzyma akcja z największą ilością głosów -„lajków”; jedna spośród akcji realizowanych w Szczecinie, druga spośród regionalnych. Nagrodę Regionalnego Centrum Wolontariatu otrzymają akcje ( jedna akcja realizowana w Szczecinie, druga w regionie) wybrane przez Komisję Konkursową powołaną przez pracowników Centrum Wolontariatu.

Zwycięzca (organizator wydarzenia) nagrody publiczności oraz zwycięzca nagrody Regionalnego Centrum Wolontariatu otrzymują możliwość wyboru nagród o wartości 400 złotych brutto.

Regulamin akcji dostępny jest na stronie:
http://www.polites.org.pl/

Zrób coś dobrego dla dobra wspólnego!

Regionalne Centrum Wolontariatu jest współfinansowane przez Miasto Szczecin oraz ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Przesłanie zdjęć/filmików z akcji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody bez zobowiązań i kompensaty dla uczestnika Akcji, do publikacji, pokazywania i wykorzystywania w zależności od wyboru zdjęć, wizerunku, portretu, głosu we wszystkich materiałach filmowych, zdjęciowych i reportażach związanych z prowadzoną działalnością oraz na publikowanie jego wizerunku w celu promowania działalności Stowarzyszenia POLITES z siedzibą w Szczecinie przy ulicy Dworcowej 19/205. Oświadczenie jest bezterminowe i zgodne z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jak również zgodne z Kodeksem Rodzinnym i Kodeksem Cywilnym art. 23 i 24.

Autor:  Stowarzyszenie POLITES  
12.10.2021
Szczeciński Budżet Obywatelski 2021