przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej

     W dniach 14-16 czerwca 2013 roku na plaży miejskiej w Szczecinie Dąbiu odbędą się VI Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej na Plaży.

     Turniej jest kontynuacją zawodów rozgrywanych w latach ubiegłych. Piłka ręczna plażowa jest stosunkowo młodą dyscypliną sportu, która z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników jako zabawowa odmiana piłki ręcznej. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej będą rozgrywane w kategorii młodzików (rocznik 1999/1998), juniorów młodszych (rocznik1997/1996) i juniorów (rocznik 1995/1994).

     W 2012 roku gościliśmy 35 drużyny (ok. 350 uczestników), w roku bieżącym, w związku z rosnącym zainteresowaniem tą dyscypliną sportu i stale podnoszoną rangą zawodów, spodziewamy się jeszcze większej liczby gości.

     Organizatorem imprezy jest Zespół szkół Nr 2 im. Władysława Orkana oraz Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy „Dąbie”.

     Od początku trwania zawodów Honorowy Patronat nad turniejem obejmuje Prezydent Miasta Szczecin p. Piotr Krzystek i prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Ręcznej p. Zbigniew Tarczykowski.

     Ponadto wzorem ubiegłego roku będziemy dążyć, żeby patronat medialny objęła Telewizja Polska Szczecin, Kurier Szczeciński i Polskie Radio Szczecin i inne media lokalne.

     W programie imprezy, oprócz gier turniejowych, przewidujemy szereg atrakcji przeznaczonych dla uczestników i odwiedzających turniej mieszkańców Szczecina: pokazy grup tanecznych, place zabaw dla dzieci, rejs stateczkiem po jez. Dąbie, możliwość zjedzenia potraw z grilla, mecz pokazowy z udziałem byłych zawodniczek i zawodników szczecińskiej Pogoni. Ponadto planujemy zorganizować wycieczkę po Szczecinie dla każdej z drużyn przyjezdnych.

     W tym roku mistrzostwa są częścią obchodzonych rokrocznie „Dni Dąbia” i zostaną połączone z piknikiem rodzinnym organizowanym przez Radę Osiedla „Dąbie”

Organizatorzy: UMKS „Dąbie”, Zespół szkół Nr 2 im. Władysława Orkana


więcej informacji na:

https://www.facebook.com/MMPSzczecin
http://zs2.szczecin.pl/aktualnosci/Mlodziezowe-Mistrzostwa-Polski-w-Pilce-Recznej-Plazowej-Hurtostal-2-Cup_445
https://www.facebook.com/events/181727381981544/


 

Autor:  Zespół Szkół Nr 2 
11.06.2013
Plakat
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie