przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Stowarzyszenie POLITES – „Aktywni żyją ciekawiej! ” - Rozmowa

Stowarzyszenie POLITES od 13 lat stara się budować społeczeństwo obywatelskie poprzez szerzenie idei wolontariatu. Jednym z ważniejszych naszych działań jest prowadzenie Regionalnego Centrum Wolontariatu – biura pośrednictwa wolontariatu w ramach którego pomagamy zarówno przyszłym wolontariuszom znaleźć miejsce do działania, jak i organizacjom oraz instytucjom znaleźć wolontariuszy, którzy chcieliby wesprzeć swoimi umiejętnościami ich pracę. Od 1 maja 2015 roku pośrednictwo wolontariatu prowadzone przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Szczecinie odbywa się poprzez ogólnodostępny, bezpłatny portal internetowy www.mojwolontariat.pl .

Zarówno wolontariusze, jak i miejsca które maja przeszkolonych koordynatorów wolontariatu otrzymują od nas numery PIN, potrzebne do rejestracji. Organizacje/instytucje współpracujące z nami mogą zarejestrować się w tym serwisie i umieszczać tam swoje oferty wolontariatu, a wolontariusze rejestrować się i umieszczać swoje profile.
 

Wierzymy, że przeniesienie pośrednictwa wolontariatu do portalu internetowego www.mojwolontariat.pl  przyczyni się do profesjonalizacji wolontariatu w Szczecinie i w województwie zachodniopomorskim, a dzięki serwisowi zarówno wolontariusze, jak i miejsca korzystające z ich wsparcia zdobędą możliwość korzystania z kompleksowego narzędzia pośrednictwa wolontariatu, co w znacznym stopniu wpłynie na ilość, jakość i efektywność działań wolontariackich w naszym regionie.

Autor:  Stowarzyszenie POLITES  
19.05.2015