przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

C.U.D. w Pałacu Młodzieży!

W Pałacu Młodzieży od października w Pracowni Rozwoju Muzyczno-Ruchowego trwa druga odsłona projektu C.U.D.

„C.U.D. II” to kontynuacja spostrzeżeń, refleksji, przemyśleń i wniosków dotyczących procesu wychowania. W pierwszej edycji starałam się towarzyszyć czytelnikom w „podróży” pt. „Czego Uczą dzieci”. Były to rozważania, czym jest w życiu dziecka: Miłość, Empatia, Zrozumienie, Akceptacja, Zaangażowanie, Asertywność, Cierpliwość, Uczciwość i Odpowiedzialność.

W drugiej odsłonie C.U.D.-u ponownie połączę dwie role – doświadczonego nauczyciela i niedoświadczonej mamy, by podzielić się moimi przemyśleniami. W „C.U.D II” czyli „Czego Uczyć Dzieci” postaram się wspierać w rozwoju poznawaniu i rozumieniu świata dzieci. Podejmę próbę rozmowy o: Więziach rodzinnych, Jasnych i czytelnych zasadach, Konsekwencji swoich wyborów i decyzji, Rozbudzaniu ciekawości świata, Zdrowym stylu życia, Kompetencjach społecznych, Nazywaniu uczyć, Radzeniu sobie z emocjami, Tolerancji - mówi Iga Kamela, autorka tekstów, nauczyciel pałacowej Pracowni Rozwoju Muzyczno – Ruchowego.

Teksty ukazują się raz w miesiącu na stronie placówki w zakładce: CUD czyli Czego Uczyć Dzieci.

oraz na tablicy (III piętro) w Pałacu Młodzieży. Przy tekstach zamontowaliśmy skrzynkę pocztową, do której Rodzice mogą wrzucać przemyślenia, spostrzeżenia, lub po prostu podzielić się swoim doświadczeniem.

Zachęcamy do lektury tekstów! 

Autor:  Pałac Młodzieży 
09.11.2021
Szczeciński Budżet Obywatelski 2021