przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

A w sercu ciągle maj - Piknik z Babcią i Dziadkiem

 

 

„A w sercu ciągle maj”, czyli wesoły ogród i wehikuł czasu, który pozwoli na aktywny udział w grach i zabawach z dawnych lat. Najmłodsi uczestniczy będą mogli poznać podwórkowe zabawy swoich rodziców i dziadków, a Ci trochę starsi znów poczuć się jak w czasach swojego dzieciństwa.

Serdecznie zapraszamy wszystkie organizacje senioralne, ich rodziny i wnuki na wyjątkowe wydarzenie „A w sercu ciągle maj”, czyli piknik z Babcią i Dziadkiem, który jest zapowiedzią XVII Szczecińskiego Spotkania Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI. Piknik odbędzie się 19 maja, w godz. 16:00-22:00 w samym centrum miasta, czyli w ogrodzie INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury.

W zielonej przestrzeni INKU będą czekały na Was konkursy dla całych rodzin, ale także gry i zabawy podwórkowe, czyli gry w klasy, wyścig kapsli, ringo, ale także gry w formacie XXL ( bierki, warcaby, chińczyk). Piknik uświetni występ Chóru Kameralnego Szczecińskiego Humanistycznego Uniwersytetu Seniora „Srebrne Głosy” oraz wystąpi zespół „Srebrzyści Akordeoniści”, który zagrają znane i lubiane piosenki. Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Twórców Kultury zaprezentuje swoje malarstwo, a Pani Zofia Wojtysiak zaprezentuje nam starą technikę malarską enkaustykę, która polega na stosowaniu farb w spoiwie
z wosku pszczelego. Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct przeprowadzi mini-warsztaty dla dzieci, dorosłych i seniorów dot. bezpieczeństwa w sieci.

Od godz. 19:00 będzie czekało na Was ognisko z kiełbaskami, a mniejsze dzieci będą mogły zajadać się słodką watą cukrową lub będą mogły poskakać na zamku dmuchanym. Natomiast o godz. 20:00 rozpocznie się zabawa taneczna w rytmach lat 60-70, którą poprowadzi DJ Rysio.

Serdecznie zapraszamy!

CO: A w sercu ciągle maj – piknik z Babcią i Dziadkiem
GDZIE: Ogród INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury | al. Wojska Polskiego 90
KIEDY: 19 maja 2018 | godz. 16:00 – 22:00 

Autor:  Szczeciński Inkubator Kultury 
15.05.2018
przekaż swój 1% organizajcom pozarządowym - link otwiera się w innym serwisie