przejdź do głównej treści strony

Bezprecedensowy sukces szczecińskich techników

Szkoły zawodowe pełnią w systemie oświaty rolę szczególną. Mają za zadanie przygotować młodego człowieka nie tylko do dalszej edukacji, ale także wyposażyć go w umiejętności zawodowe niezbędne na rynku pracy. Tym bardziej cieszy niezwykły sukces szczecińskich techników w tegorocznym XXII Ogólnopolskim Rankingu Szkół Perspektywy 2020.

Na 10. miejscu w Polce i na 1. miejscu w województwie zachodniopomorskim uplasowało się Technikum Organizacji i Zarządzania w Zespole Szkół nr 8 w Szczecinie. Placówka kształci uczniów w zawodach: technik ekonomista, technik logistyk, technik reklamy, technik organizacji turystyki i technik hotelarstwa. Absolwenci szkoły są specjalistami w zakresie planowania i organizacji procesów w różnych branżach gospodarki, takich jak: ekonomia, finanse, logistyka, marketing czy turystyka.

W pierwszej dwudziestce najlepszych szkół technicznych w Polsce zalazły się jeszcze dwie szczecińskie szkoły zawodowe. 16. miejsce w Polsce dla Technikum Elektryczno-Elektronicznego w ZSEE oraz 19. lokata Technikum Informatycznego w SCI to powód do dumy dla naszego miasta i całego regionu.

Uczniowie szkół zawodowych równolegle zdobywają wiedzę ogólną oraz umiejętności zawodowe. Wymaga to od nich większego wysiłku, ale pozwala na nawiązanie bezpośredniego kontaktu z pracodawcami i sprzyja rozwojowi dalszej kariery zawodowej.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że absolwenci najlepszych techników w Polsce prawie w 100% zdają egzaminy zawodowe uzyskując tytuł technika w wymarzonym zawodzie. Osiągają także, podobnie jak absolwenci liceów, doskonałe wyniki na egzaminie maturalnym zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Z sukcesami rywalizują z uczniami liceów w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych i zawodowych. Przykładowo, uczniowie Technikum Organizacji i Zarządzania w ZS nr 8 w Szczecinie w ubiegłym roku szkolnym uzyskali dziesięć tytułów laureata i finalisty w 6 różnych ogólnopolskich olimpiadach rankingowych.

Gratulujemy sukcesu wyróżnionym szkołom zawodowym! 

Autor:  Wydział Oświaty 
16.01.2020
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją
Rekrutacja na Akademii Morskiej