przejdź do głównej treści strony

Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w PP Nr 67 „Stokrotka”

Moje Prawa – Ważna Sprawa

Dnia 20 listopada 2019r. Przedszkole Publiczne Nr 67 „Stokrotka” wzięło udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF. Tegorocznym hasłem przewodnim jest dzieciństwo - „dla każdego dziecka, dzieciństwo”.

Nasza placówka została wcześniej zgłoszona do akcji na stronie UNICEF, by wspólnie celebrować 30 rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

W ramach uczczenia tego dnia zorganizowaliśmy wiele aktywności angażując społeczność przedszkolną. Oczywiście nie zapomnieliśmy o kolorze niebieskim, który symbolizuje solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Dlatego wszyscy przedszkolacy oraz pracownicy przedszkola byli ubrani na niebiesko. W trakcie uroczystości dzieci wysłuchały wiersza „O prawach dziecka”, uczyły się rozróżniać prawa od zachcianek wykonały plakaty dotyczące praw dziecka. Podsumowaniem wiedzy na temat praw dziecka była prezentacja multimedialna.

Mamy nadzieję, że poprzez wspólną zabawę przybliżyliśmy i uświadomiliśmy dzieciom, że mają swoje prawa, a my dorośli powinniśmy tych praw zawsze przestrzegać.
 

Autor:  Przedszkole Publiczne nr 67 
27.11.2019
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją