przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza

 

Chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w organizowanym w roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza, którego celem jest promowanie twórczości polskiego Noblisty wśród uczniów szczecińskich szkół. Warto podkreślić fakt, że patronat nad tym przedsięwzięciem objął szczeciński Oddział Związku Literatów Polskich.

Konkurs podzielony jest na dwie kategorie wiekowe – szkoły podstawowe i gimnazja.

Zadaniem uczniów szkół podstawowych będzie przygotowanie komiksu (max 15 stron A4), który w swojej treści zawierać będzie odwołania do fabuły wybranego utworu epickiego pisarza (nie musi być to lektura). Prace umieszczone w kopercie opatrzonej godłem należy nadesłać do 10 listopada 2016 roku na adres:


Gimnazjum nr 18 im. Noblistów Polskich
ul. Witkiewicza 40
71-122 Szczecin

Uczniowie klas gimnazjalnych zmierzą się z testem wiedzy o życiu i twórczości znamienitego pisarza. Test ten obejmować będzie wiedzę z zakresu: najważniejszych faktów z życia Henryka Sienkiewicza, etapów jego twórczości, znajomości treści najważniejszych dzieł oraz najsłynniejszych adaptacji filmowych powstałych na podstawie powieści Noblisty.

Test odbędzie się w naszym gimnazjum w dniu. Zgłoszenia maksymalnie 3 uczniów należy przysłać drogą elektroniczną (załącznik nr 1) na adres:
roksienkiewiczowski@gmail.com


Nieprzekraczalny termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 października 2016 r.
 

Autor:  Gimnazjum nr 18 
04.10.2016

Lista załączników:

Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie