przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Światowy Dzień Misia Pluszowego

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, który ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Tego dnia każde dziecko z Zeróweczki przyszło do szkoły ze swoim przyjacielem – misiem. Każdy miś był piękny i wyjątkowy. W tym dniu dzieci malowały, bawiły się, grały w misiowe memory.

Następnie klasy 0 zostały zaproszone do biblioteki szkolnej, gdzie poznały historię powstania tej niezastąpionej przytulanki. Dzieci śpiewały misiowe piosenki i wspólnie wymieniły wszystkie misie – bohaterów książek. Największą atrakcją tego spotkania było słuchanie bajki o Kubusiu Puchatku czytanej przez panią dyrektor naszej szkoły Marię Niedzielską.

Po opuszczeniu biblioteki klasa 0a spotkała się z klasą 0b, by wspólnie świętować na wielkim misiowym przyjęciu. Dzieci wzięły udział w konkursach przeprowadzonych przez panie wychowawczynie. Gdy dzieci z 0b dekorowały misie z masy solnej, 0a wróciła do swojej klasy, gdzie czekały już na nich mamy, które w tym dniu ciepło wspominały ukochanego w dzieciństwie pluszaka. Rodzice dzieci z 0a, po raz kolejny znaleźli czas, by przyjść do szkoły i przeczytać nam bajki. To był cudowny dzień, który na pewno się jeszcze powtórzy, bo moda na misie nie przemija!
 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 18 
05.12.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie