przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

70-lecie SP14

 

Dnia 17.11.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 14 w Szczecinie odbyła się uroczystość 70-lecia istnienia placówki. Wzięło w niej udział wielu znamienitych gości; Pani Magdalena Zarębska-Kulesza – Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Pani Stefania Biernat- Przewodnicząca Komisji ds. Edukacji Rady Miasta Szczecin, Pani Lidia Rogaś- Dyrektor Wydziału Oświaty, przedstawiciele władz kościelnych, Rady Osiedla Golęcin-Gocław, Policji N/Odrą, Straży Miejskiej, Związków Zawodowych, Rady Rodziców SP 14, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych i kulturalnych, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, byli pracownicy i absolwenci szkoły.

Uroczystość miała wyjątkową oprawę artystyczną. W programie przygotowanym przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowano pracę Szkoły Podstawowej nr 14. Podkreślono, że dobra szkoła to miejsce, gdzie oprócz wiedzy powinno się dostarczyć uczniom wartości i wzorców kształtujących estetykę ich wnętrza. To właśnie szkoła powinna być miejscem pomagającym uczniom w szukaniu własnej tożsamości. Przedstawienie przygotowane według scenariusza Grażyny Grobelskiej – nauczyciela j. polskiego w SP14 doskonale oddało emocje i przeżycia towarzyszące dzieciom w ich szkolnym życiu. Była radość, śmiech, ale także zaduma i powaga.

W przygotowanym programie podkreślono nadrzędność dziecka w szkole, które dzięki pracy wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej nr 14 w Szczecinie zostaje wyposażone w wartości i cechy charakteru umożliwiające mu twórcze, oparte na uczciwości, pracy, tolerancji, poszanowaniu, historii i tradycji funkcjonowanie we współczesnym społeczeństwie.

Gratulujemy Dyrekcji i wszystkim pracownikom Szkoły Podstawowej nr 14 w Szczecinie wspaniałego Jubileuszu 70-lecia, życząc dalszych sukcesów w edukacji przyszłych pokoleń uczniów.
 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 14 
22.11.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie