przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Seminarium nt. ochrony przyrody Międzyodrza - relacja

20 września, od godziny 17 rozpoczęło się dwudniowe seminarium nt. przyrody. Zespół Szkół Nr 2 w Szczecinie (Technikum Kształtowania Środowiska) był gospodarzem piątkowego wydarzenia, podczas którego wygłoszono referaty związane z ochroną lasów (Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kliniska), ochroną komponentów środowiska (UM Szczecin, Wydział Ochrony Środowiska), gospodarką wodno-ściekową (Zakład Wodociągów i Kanalizacji) oraz z odnawialnymi źródłami energii (Agnieszka Raducka, ZS Nr 2).

W drugim dniu odbył się rejs edukacyjny po Międzyodrzu i Jeziorze Dąbie. W pięknych okolicznościach przyrody, szczeciński przewodnik - Przemek Głowa opowiadał o otaczających nas ekosystemach i bogatej historii różnych miejsc "wodnego" Szczecina, przez Pomorzany, Klucz, Żydowce, Podjuchy, Zdroje, Dąbie, Stołczyn, Skolwin, Golęcin, Kapitanat Portu i Wały Chrobrego. Przedstawiciel ZWiK omówił funkcjonowanie dwóch Oczyszczalni Ścieków Pomorzany oraz Zdroje i ocenił ich wpływ na środowisko.

Organizatorem wydarzenia był SIMP O/Szczecin oraz Stowarzyszenie Miłośników Dąbia i Okolic "Stomido". Środki pozyskano w ramach zadania publicznego "Ekologiczny Szczecin tworzyMY".
 

Autor:  Zespół Szkół Nr 2 
23.09.2019
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją