Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

III Międzygimnazjalna Olimpiada Języka Niemieckiego

 

2 marca podczas Tygodnia Języków Obcych odbyła się III Międzygimnazjalna Olimpiada Języka Niemieckiego.
Tradycyjnie, Olimpiada składała się z 3 części: Test leksykalno-gramatyczny; Quiz Wiedzy o Niemczech oraz Konkurs Plastyczny na temat: „Deutsche Musik”. Główną nagrodą była wycieczka do Europarlamentu w Brukseli, - sponsorowana przez europosła prof. Bogusława Liberadzkiego, indeks do IV LO oraz roczny kurs języka obcego ufundowany przez Szkołę Języków Obcych p. Jolanty Uścinowicz.

Do rywalizacji o nagrody przystąpiło 11 szczecińskich gimnazjów.
Mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Dyrektora IV LO w Szczecinie Pana Janusza Olczaka, Asystenta Krajowego Eurodeputowanego Bogusława Liberadzkiego, Pana Grzegorza Szczerskiego oraz metodyka i nauczycielkę ze Szkoły Języków Obcych, Panią Martę Uścinowicz.

W jury, oprócz nauczycieli naszej szkoły, zasiadły dwie konsultantki języka niemieckiego z LO IV w Szczecinie, Panie Angela Stasik i Danuta Bogdanowicz.

Wszyscy przybyli na olimpiadę goście mieli okazję skosztować tradycyjnych potraw krajów niemieckiego obszaru językowego, które specjalnie na tę okazję przygotowali uczniowie naszej szkoły.

A oto wyniki poszczególnych konkurencji

Test leksykalno-gramatyczny:

Laureaci:

  • 1 miejsce: Marcin Grzeszczak - Katolickie Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki
  • 2 miejsce: Victor Sochaczewski – Gimnazjum nr 11
  • 3 miejsce: Martyna Pożusińska - Gimnazjum nr 12

Finaliści:

  • 4 miejsce: Aleksandra Hase – Gimnazjum nr 29
  • 5 miejsce: Zuzanna Rudzińska – Gimnazjum nr 10

W kategorii Quiz Wiedzy o Niemczech:

  • 1 miejsce: Gimnazjum nr 7
  • 2 miejsce ex aequo: Gimnazjum nr 9 oraz Gimnazjum nr 39
  • 3 miejsce: Gimnazjum nr 39

Konkurs plastyczny „Deutsche Musik”:

  • 1 miejsce: Klaudia Klosa – Gimnazjum nr 7
  • 2 miejsce: Martyna Bertyńska – Gimnazjum nr 11
  • 3 miejsce: Aleksandra Kozioł – Gimnazjum nr 29

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Autor:  Gimnazjum nr 10 
31.03.2016


  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •