przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Relacja z półkolonii w SP 18

W dniach 30.06 – 11.07.2014r. w Szkole Podstawowej nr 18 w Szczecinie odbyła się półkolonia dla dzieci w wieku 6 – 12 lat. Podczas dwutygodniowego pobytu dzieci bardzo aktywnie spędzały czas.

Każdego dnia dzieci odwiedzały ciekawe miejsca. Bawiły się w Domu Zabaw „NORBELINO”, kręgielni, wspinały się na ściance wspinaczkowej GEKO oraz kąpały się w Centrum Wodnym LAGUNA w Gryfinie. Samodzielnie robiły lizaki w cukierni. Ponadto koloniści zwiedzali podziemia nad Jeziorem Szmaragdowym, uczyli się o nietoperzach oraz podziwiali uroki Puszczy Bukowej piekąc na koniec kiełbaski w wyznaczonych miejscach. Odbył się także spacer nad Jeziorem Głębokim, który zakończony został relaksem na Polanie Sportowej.

Dzieci uczestniczyły również w zajęciach „Historyczna gra miejska” na terenie Cmentarza Centralnego, gdzie poznawały historię Szczecina. Ponadto odbyła się wycieczka autokarowa do Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej, gdzie brały udział w warsztatach przyrodniczych, fizycznych i ekologicznych. Byliśmy taż w kinie Helios na filmie pt. „Gang Wiewióra”.

W ostatnim dniu pobytu koloniści otrzymali nagrody za udział w konkursach plastycznych, ekologicznych, przyrodniczych, które organizowane były przez wychowawców podczas półkolonii . Na zakończenie wpółnago pobytu miała odbyć się dyskoteka, jednak dzieci wybrały wspólne zabawy na boisku i placu zabaw.

Anna Pałaszewska
 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 18 
15.07.2014