przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Europejskie Boże Narodzenie

 

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia 22 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 w Szczecinie Zdrojach odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyli zaproszeni goście, byli i obecni pracownicy szkoły oraz społeczność uczniowska.

Szkolną wigilię uświetniło przedstawienie bożonarodzeniowe, dotyczące tradycji i zwyczajów świątecznych w różnych krajach Europy. Przygotowała je polonistka Joanna Michalak wraz z uczennicami klas piątych oraz uczniami z klasy IIb gimnazjum. Dzięki wierszom i słowom komentarza mogliśmy zapoznać się z różnymi, często innymi od Polskich, zwyczajami świątecznymi Anglii, Niemiec czy Hiszpanii. O oprawę muzyczną zadbała pani Agata Kuźbik wraz z klasą 4a oraz uczennicami - Alicją i Mają Kondzioła. Przepiękną świąteczną dekorację podkreślającą tematykę przedstawienia przygotowały panie M. Maciąg, G. Komiażyk i A. Maszkowska.

Szkolna wigilia jest głęboko zakorzeniona w tradycji szkoły, więc i tym razem nie mogło zabraknąć elementów, które zawsze towarzyszą tej uroczystości, czyli rozstrzygnięć trzech konkursów: na najładniejszą podłaźniczkę- stroik bożonarodzeniowy, szopkę bożonarodzeniową oraz na najpiękniejsze życzenia świąteczne. W tym roku w kategorii klas II-III SP wygrała podłaźniczka klasy 2c; w kategorii klas IV-VI SP – klasa 5c; w kategorii klas I-III G – klasa 1a. Nagrody zwycięzcom wręczyła pani Dyrektor Beata Wierzba, która złożyła także świąteczne życzenia wszystkim zebranym gościom oraz pracownikom i uczniom szkoły. Ciepłe słowa zebrani usłyszeli także od zebranych gości, m.in. pani profesor Janiny Jasnowskiej, ks. Proboszcza Parafii Zdroje Piotra Kurzaja oraz Przewodniczącej Rady Rodziców pani Agnieszki Ziółkowskiej- Gustołek.

Joanna Michalak
Aldona Maszkowska

Autor:  Zespół Szkół nr 1 
04.01.2017
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie