przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Sierpniowe weekendy w Różanym Ogrodzie Sztuki

Koncerty plenerowe, różankowe potańcówki oraz strefa wolnych książek. Usłyszymy rosyjski jazz, muzykę operową, zespół folkowy czy też pieśni patriotyczne w wykonaniu Orkiestry Wojskowej. To wszystko i wiele więcej w sierpniu w Ogrodzie Różanym.

Serdecznie zapraszamy na koncerty plenerowe w każdą sobotę i niedzielę sierpnia

o godz. 12.00 w Ogrodzie Różanym. Na scenie wystąpią artyści szczecińskiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej sceny muzycznej. W repertuarze standardy muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej. Południowym koncertom towarzyszyć będzie wystawa plenerowa prac uczniów Liceum Plastycznego im. Constantina Brancusi w Szczecinie.

 

Różankowe potańcówki

W sierpniu na parkiecie spotykamy się w sobotę 4. i 18., a we wrześniu 1., 15. i 29. w godz.17.00-20.00. Będziemy bawić się zarówno w rytmach rodzimej muzyki rozrywkowej jak i światowych hitów. Przypominamy, że w tym sezonie zabawy taneczne odbywają się do 29 września!

 

Różana Czytelnia czyli plenerowa strefa wolnych książek. Każdy kto odwiedzi Różany Ogród będzie może zostawić, wziąć lub poczytać książkę na miejscu. Nasz projekt jest częścią ogólnopolskiej akcji “uwalniania książek”, który wielu osobom daje szansę na obcowanie z książką, bez konieczności jej zakupu. ZAPRASZAMY każdego dnia!

Program dostępny na stronie www.saa.pl

 

PROGRAM

 

4 sierpnia, sobota

 

godz. 12.00

Koncert Yakova Okuna rosyjskiego pianisty, głównej siły rosyjskiego jazzu od połowy lat 90. Jeden z najbardziej szanowanych jazzmanów. Współpracował z takimi muzykami jak: Johnny Griffin, James Spaulding, Lew Tabackin, Eddie Henderson, Gary Smulyan, Jeremy Pelt, Deborah Brown i wielu innych, którzy koncertowali z Yakov Okun Trio.

 

godz. 17.00-20.00

Potańcówka w gorących, letnich rytmach! Na dechach zatańczymy z DJ Tomkiem.


5 sierpnia, niedziela

 

godz. 12.00

Koncert Fairy Ladies z repertuarem muzyki operowej, operetkowej i musicalowej. Zespół wokalno-instrumentalny powstał we wrześniu 2017 roku z inicjatywy czterech utalentowanych i energicznych artystek. Skład zespołu: Magdalena Motyl – sopran, Olivia Ugha – sopran, Maria Radoszewska – skrzypce, wokal, Olha Bila – fortepian.

 

11 sierpnia, sobota

 

godz. 12.00

Koncert Ręczno-Nożnej Kapeli Przydrożnej, szczecińskiego zespołu instrumentalno-wokalnego, którego repertuar jest swoistym kompromisem pomiędzy typową muzyką prezentowaną przez kapele podwórkowe, a estradowym brzmieniem zespołów folkowych. Skład zespołu obecnie tworzą: Gabrysia – skrzypce, śpiew, Kazik – gitara, śpiew, Janek – kontrabas, Andrzej – bęben, perkusja, oraz Marek – akordeon.

 

12 sierpnia, niedziela

 

godz. 12.00

Koncert Orkiestry Wojskowej w Szczecinie pod dyrekcją kpt. Jarosława Michałko i Chóru Kameralnego ZUT w Szczecinie pod dyrekcją Iwony Wiśniewskiej-Salamon z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie pieśni patriotyczne.

 

18 sierpnia, sobota


godz. 12.00

Koncerty Jony Ardyn - wokalistki, autorki tekstów i muzyki, instrumentalistki. Repertuar Jony jest eklektycznym połączeniem różnych gatunków muzyki, oscylujących w akustycznym brzmieniu Stanów Zjednoczonych.

 

godz. 17.00-20.00

Potańcówka kręcić się będzie wokół przebojów ze złotej polskiej epoki lat 50-70., ponadczasowej klasyki i hitów nieco bardziej nowoczesnych.

 

19 sierpnia, niedziela

 

godz. 12.00

Elvis Is Back to zespół, którego założycielem jest szczeciński muzyk Ryszard Klemens Wiercimak, wcielający się w rolę króla rock and rolla. Tym razem będzie więcej piosenek pop w klimacie lat 60 i 70. Zagrają: Jerzy Szymański – gitara, Przemysław Igiel – conga, Tomek Puslednik – gitara basowa, Dariusz Kamiński – perkusja. Duet taneczny – Weronika i Katarzyna.

 

25 sierpnia, sobota

 

godz. 12.00

Wojtek Rapa - 70 lat na świecie, 55 lat na scenie. Koncert Wojtek Rapa Quartet w programie pt. „OBOFITOŚĆ”, a w nim piosenki znane i lubiane, pochodzące z różnych epok i stylów muzycznych począwszy od bluesa przez rocka, do jazzu.

 

26 sierpnia, niedziela

 

godz. 12.00

Koncert pt. “Wspomnień czar....przedwojenna Madame“. W programie najbardziej popularne piosenki Dwudziestolecia Międzywojennego lat 1918-1939. Szczecińscy artyści przeniosą nas do warszawskich teatrów: “Qui pro quo”, “Morskie Oko”, “Perskie Oko”, “Rex”. Usłyszymy utwory Hemara, Warsa, Golda, Petersburskiego i wielu innych znamienitych twórców. Wykonawcy: Iwona Radin-Rutkowska – flet i wokal, Maria Radoszewska – skrzypce i wokal, Natalia Szwarczak – wiolonczela, Dariusz Koronczewski – prowadzenie koncertu i wokal, Krzysztof Machowski – wokal, Włodzimierz Radin-Rutkowski – altówka.

 

1 września, sobota

 

godz. 12.00

Koncert zespołu Percival z okazji XX-lecia Drużyny Grodu Trzygłowa. Z tej okazji grupa przygotowała specjalny program. W jego skład wejdą nie tylko utwory w oczywisty sposób kojarzące się z rekonstrukcją historyczną i historią samej DGT, ale również nie zabraknie w niej nawiązań do najbardziej znanej polskiej gry: The Witcher 3 Wild Hunt i wiele innych.

 

godz. 17.00-20.00

Potańcówka, czyli kolejna w tym sezonie zabawa dla wszystkich miłośników tańca pod gołym niebem przy muzyce, którą wszyscy znamy i lubimy. Za konsoletą DJ Ines Bloom.

 

15 września, sobota

 

godz. 17.00-20.00

Potańcówka w sobotnie popołudnie, a będziemy bawić się w rytmach znanych i lubianych przebojów z różnych lat. Za konsoletą DJ Dobry Człowiek.

 

29 września, sobota

 

godz. 17.00-20.00

Potańcówka na zakończenie sezonu, podczas której z głośników popłyną największe hity.

Za konsoletą DJ Twister.

 

Różany Ogród w Szczecinie, ul. Pawła Jasienicy 8

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
 

Autor:  Szczecińska Agencja Artystyczna 
25.07.2018
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie