przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Olimpiada Wiedzy o Mózgu

 

Pomorskie Towarzystwo Neurokognitywistyczne PTNk i V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Asnyka w Szczecinie mają zaszczyt po raz pierwszy zaprosić uczniów Państwa Szkół do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Mózgu .

W tym roku Zachodniopomorski Konkurs Wiedzy o Mózgu uzyskał tytuł olimpiady tematycznej wspieranej przez Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie. Dwóch Laureatów Olimpiady zgodnie z uchwałą Senatu PUM nr 95/2018 z dnia 20.06.2018 roku uzyska prawo do studiowania na wybranym przez siebie kierunku w PUM w Szczecinie z pominięciem procedury rekrutacyjnej. Jest to ogromne osiągnięcie tych wszystkich, którzy organizowali i uczestniczyli w dotychczasowych edycjach Zachodniopomorskiego Konkursu Wiedzy o Mózgu.

Przypisując sobie ważną rolę krzewienia wiedzy o mózgu i jego funkcjonowaniu oraz mając w pamięci zainteresowanie oraz życzliwość Państwa Dyrektorów, Nauczycieli i oczywiście Uczniów przy edycjach Konkursu, postanowiliśmy przedstawić Państwu kalendarz i warunki zmagań olimpijskich.

1. Zawody Olimpiady są trzystopniowe:

I stopień szkolny ( w szkołach macierzystych ) - 7 stycznia 2019 godzina 9.00 ( poniedziałek )
II stopień – okręgowy w ustalonych okręgach - 2 marca 2019 (sobota)
III stopień centralny – finałowy ( Aula Główna PUM w Szczecinie ) składający się z dwóch etapów, pisemnego – rozwiązanie testu i ustnego – odpowiedzi na pytania problemowe - 6 kwietnia 2019 (sobota)

2. Zgłoszenie Szkoły do Olimpiady prosimy przesłać w wersji elektronicznej na adres olimpiady: olimpiadawom@gmail.com i w wersji papierowej na adres: ul. Ofiar Oświęcimia 14 71-503 Szczecin do 30 listopada 2018 roku. Szkoły, które zgłoszą swój akces otrzymają wytyczne dotyczące rejestracji uczestników oraz wykaz literatury. Oficjalna stronie Olimpiady www.neurokognitywistyka.pum.edu.pl /olimpiada.

W załączniku Formularz Zgłoszeniowy Szkoły.


Serdecznie zapraszamy do udziału,

 

Adres do korespondencji: ZSO nr 1 ul. Ofiar Oświęcimia 14, 71-503 Szczecin, tel. 914232802;
e-mail: olimpiadawom@gmail.com
strona www: www.neurokognitywistyka.pum.edu.pl/olimpiada

Lista załączników:

Autor:  ZSO nr 1 
15.11.2018