przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Uroczysta inauguracja roku szkolnego

Już w najbliższy czwartek, 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny 2016/2017. Z tej okazji odbędzie się Wojewódzka i Miejska Inauguracja Roku Szkolnego.

Inauguracja nowego roku szkolnego odbędzie się zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • Godzina 10:00 – uroczysta Msza Święta odprawiona w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba w intencji szczecińskiej oświaty. W nabożeństwie udział wezmą między innymi delegacje szkół wraz z pocztami sztandarowymi, przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich.
  • Godzina 11:00 – 12:00 – przejście ulicami miasta do gmachu II Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Szczecinie przy ul. H. Pobożnego 2

Trasa przemarszu: pl. św. Jakuba – ul. Farna – ul. Piotra i Pawła – ul. Małopolska – ul. Henryka Pobożnego – ul. Henryka Pobożnego 2.

Przemarsz uczestników inauguracji roku szkolnego, będzie wiązał się z niewielkimi utrudnieniami dla kierowców. W związku z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom przemarszu, dojdzie do chwilowego zamknięcia ruchu na czas jego trwania. Nastąpi to w sposób dynamiczny, stosownie do uzyskanych przez organizatora pozwoleń.

  • Godzina 12:00 – rozpoczęcie Wojewódzkiej i Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego 2016/2017 w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I w Szczecinie.
     
Autor:  Urząd Miasta Szczecin 
30.08.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie