przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Mistrzyni olimpijska w Szkole Mistrzów Sportu!

Uczniowie Centrum Mistrzostwa Sportowego otrzymali w tym roku wspaniały prezent mikołajkowy. W miniony piątek szkołę sportową odwiedziła mistrzyni olimpijska, wielokrotna mistrzyni świata i Europy w pływaniu, Otylia Jędrzejczak. Utytułowana sportsmenka była gościem honorowym spotkania Poznajemy mistrzów sportu, w którym uczestniczyli: zastępca prezydenta miasta Szczecina pan Krzysztof Soska, uczniowie klasy I, II i III ze Sportowej Szkoły Podstawowej oraz zaproszone maluszki z przedszkoli publicznych: „Zatoczka”, „Wesoła 18”, „Pentliczek”, PP 65 oraz SP 54. Maluchy uważnie słuchały Pani Otylii, która opowiedziała o swojej przygodzie z pływaniem.

Dzięki pytaniom zadawanym przez dzieci można było więcej dowiedzieć się o tej słynnej polskiej pływaczce. Wiemy już, że jako mała dziewczynka próbowała swoich sił w aż
czterech różnych dyscyplinach sportu, zanim wybrała pływanie. Zdradziła nam też, jak pokonywała stres przed zawodami. Pani Otylia powiedziała, że każdy ma talent i powinien rozwijać go w wybranej przez siebie dziedzinie. Wiemy, że trzeba pracy i wytrwałości, aby osiągnąć sukces! Nasz gość wręczył też nagrody w konkursie na najładniejszy portret mistrzyni. Najmłodsze dzieci pod okiem swoich wychowawczyń wykonały dowolną techniką przepiękne portrety pani Otylii. Autorzy najlepszych prac otrzymali pamiątkowe medale. Na koniec wszyscy z radością pozowali do pamiątkowej fotografii. Bardzo miłym akcentem wizyty mistrzyni w CMS był obiad zjedzony wspólnie z pływakami ze wszystkich roczników.

Autor:  Centrum Mistrzostwa Sportowego 
10.12.2018