Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Międzynarodowa wymiana młodzieży

 

Pod koniec września wybrani uczniowie Gimnazjum nr 18 w Szczecinie wzięli udział w międzynarodowej wymianie młodzieży ze szkołą partnerską z Niemiec. Po krótkiej podróży do Eberswalde, zostaliśmy serdecznie powitani przez uczniów i nauczycieli szkoły Gesamtschule Finow i zaczęła się nasza przygoda z odkrywaniem niemieckich obyczajów, języka i kultury oraz poznawaniem siebie nawzajem.
Najpierw bawiliśmy się świetnie podczas gry terenowej, w czasie której poznawaliśmy zabytki miasta oraz inne ciekawe miejsca. Potem pracowaliśmy wspólnie nad prezentacją a wieczorem integrowaliśmy się przy grillu oraz na dyskotece. Następnego dnia zwiedzaliśmy zoo, a po południu przyszedł czas na podsumowanie naszych wspólnie spędzonych chwil w Eberswalde. Wszystkim było smutno, gdy nadeszła chwila pożegnania. Już nie możemy się doczekać kolejnych wspólnych spotkań - tym razem w Szczecinie!

Monika Człapińska - nauczyciel języka niemieckiego

Autor:  Gimnazjum nr 18 
07.10.2016


  •  

  •  

  •