przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Dla Niepodległej w SP 56


 

Dla Niepodległej w SP 56
- urodzinowe, polonistyczne prezenty
na 100-lecie niepodległości

 

W setną rocznicę odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości zrealizowaliśmy w naszej szkole wiele różnorodnych zadań. Wśród nich akcentowaliśmy również działania polonistyczne.

Uczniowie klas IV-VIII przez cały miesiąc, poprzedzający te ważną datę, wykonywali krzyżówki, przygotowywali rebusy oraz redagowali teksty ortograficzne z lukami. We wszystkich tych pracach przewijał się wątek patriotyczny oraz biało-czerwona oprawa plastyczna. Piękna wystawa prac, wykonanych przez uczniów, wyeksponowana była od pierwszych dni listopada na pierwszym piętrze w budynku B. Cieszyła się wielkim zainteresowaniem, bo miała charakter interaktywny – uczniowie rozwiązywali krzyżówki, odgadywali rebusy, uzupełniali luki ortograficzne.

Odbył się także Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Polsko, ojczyzno moja”. Uroczysta apostrofa w tytule konkursu inspirowana zwrotem z „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza nie była przypadkowa. Recytatorzy z klas IV-VIII prezentowali wybrane przez siebie fragmenty właśnie z tego wyjątkowego dzieła literackiego.
Recytacje odbyły się dnia 14.11.br. Miały oprawę patriotyczną, a uczniowie występowali w pięknie dobranych strojach, z rekwizytami, niektórzy nawet z dodatkiem ilustracji muzycznej. Dostarczyli nam wielu prawdziwych wzruszeń.

Oto wyniki:

miejsce I Maja Malinowska i Marcelina Staniewicz klasa 4e

miejsce II Zuzanna Grabowska klasa 6a

miejsce III Stanisław Boniecki klasa 4e


wyróżnienia:
Zuzanna Ciesiołkiewicz klasa 4b
Eleonora Spiżewska klasa 4b
Klara Tarnowska klasa 5b
Nikola Miernik klasa 7c

Zwycięzcy konkursu wystąpią w koncercie finałowym podczas wieczoru patriotycznego.


Organizatorki, polonistki:
M. Marszał, D. Motyl
 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 56 
20.11.2018